[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwszy etap remontu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Fordońskiej czas zacząć. Ogłoszono przetarg

Dodano: 24.08.2021 | 10:52

Na zdjęciu: Zakres przebudowy infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Fordońskiej obejmuje - z przerwami - odcinek od skrzyżowania z ulicą Kapliczną do skrzyżowania z ulicą Inflancką.

Fot. BB

Istnieje szansa, że jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną pierwsze fragmenty ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Fordońskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę infrastruktury na wysokości Siernieczka, pomiędzy linią kolejową a kładką przy Wiślanej, na wysokości dawnego Rometu oraz na odcinku od Łowickiej do Inflanckiej.

Przebudowa istniejącej infrastruktury wzdłuż ulicy Fordońskiej została wpisana do tegorocznego budżetu miasta oraz do najbliższych planów inwestycyjnych drogowców, zaakceptowanych przez zespół ds. polityki rowerowej. Podczas lipcowego posiedzenia gremium jego członkowie dokonali objazdu ciągu wzdłuż Fordońskiej, celem ustalenia szczegółów inwestycji. Pierwsze prace miały objąć istniejące odcinki na wysokości Siernieczka i cmentarza przy Wiślanej.

W poniedziałek, 23 sierpnia ZDMiKP ogłosił przetarg na przebudowę infrastruktury pieszo-rowerowej przy ulicy Fordońskiej. Drogowcy czekają na oferty firm do 7 września – czas na wykonanie prac to 70 dni od podpisania umowy. Zadanie zostało podzielone na sześć odcinków: pierwszy obejmuje remont ciągu pomiędzy Kapliczną a Sochaczewską, drugi – za wiaduktem kolejowym do kładki przy Wiślanej, trzeci – ciąg na wysokości wieżowca dawnego Rometu, czwarty – na wysokości ulicy Łowickiej, piąty – pomiędzy ulicą Niewiteckiego a wjazdem na teren salonu Volkswagena, a ostatni – pomiędzy przystankiem Traktorzystów a skrzyżowaniem z ulicą Inflancką. Nawierzchnia ciągu będzie wykonana z asfaltu.
Dalsze plany przebudowy infrastruktury rowerowej wzdłuż Fordońskiej zakładają remont ciągu na odcinku od Inflanckiej aż do Brzechwy, przebudowę odcinka przy Wiślanej czy budowę kładki nad torami magistrali węglowej. Na te zadania przygotowane zostaną koncepcje, a potem nastąpi ich realizacja w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciąg pieszo-rowerowy przy Fordońskiej do remontu. Jakie są założenia inwestycji?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments