Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Skandal przed szkolną wycieczką. Kierowca autokaru był pijany!

Dodano: 15.06.2022 | 13:23

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kierowcę autobusu.

Fot. SF

Dzieci z jednej ze szkół w gminie Dębowa Łąka miały zaplanowaną wycieczkę do Łodzi. Na miejsce miał ich zawieźć kierowca, który okazał się być pijany.

Wyjazd miał mieć miejsce 13 czerwca 2022 roku o godz. 8:00. Organizatorzy wycieczki i opiekunowie z wyprzedzeniem złożyli wniosek o kontrolę autokaru przed wyjazdem o godz. 6:00 w Wąbrzeźnie. Jednak pomimo umówienia terminu, autokar nie pojawił się w wyznaczonym miejscu. O tym fakcie policja poinformowała organizatorów.

Spóźniony kierowca przyjechał nie w umówione miejsce, a od razu pod szkołę, skąd chciał zabrać grupę 53 dzieci i 5 opiekunów na wycieczkę. Opiekunowie naciskali, aby przeprowadzić kontrolę, więc kierowca pojechał do Wąbrzeźna w ustalone wcześniej miejsce.

Funkcjonariusze nie mieli żadnych uwag co do stanu technicznego pojazdu, natomiast niepokój wzbudził stan kierowcy. Został on przetestowany alkomatem, który wykazał 0,30 promila.

Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę i zapobiegli jego wyjazdowi z dziećmi. Mieszkańcowi Ryńska zostało odebrane prawo jazdy i stanie on przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments