[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piłkarki Sportis KKP szlifują formę przed ligą. W bydgoskiej drużynie sporo zmian kadrowych

Dodano: 29.07.2021 | 13:11

Na zdjęciu: W pierwszym meczu sparingowym, bydgoskie piłkarki uległy UKS SMS Łódź 0:7.

Fot. Aleksander Ryska

W piątkowy (30 lipca) wieczór w Osielsku odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny Sportis KKP Bydgoszcz przed nowym sezonem ligowym. W drużynie prowadzonej przez Adama Górala doszło do sporych kadrowych roszad.

Już wcześniej informowaliśmy, że w Sportis KKP nie zobaczymy m.in. Zofii Giętkowskiej, która podpisała trzyletnią umowę z innym zespołem Ekstraligi, Górnikiem Łęczna. Oprócz niej, z bydgoskim zespołem pożegnały się także Wiktoria Węglarz, Aleksandra Sudyk, Agnieszka Garbowska i Katarzyna Siejka. Sudyk i Siejka przeniosły się do Włoch i będą występować w Pink Bari Calcio Femminile. To nie koniec zmian w bydgoskiej drużynie, bo z nią rozstały się także dwie zagraniczne piłkarki: Izraelka Reut Revaha i Białorusinka Julia Karplyuk.

Do bydgoskiego zespołu dołączyły nowe piłkarki: to 18-letnia Patrycja Świątek (obrońca), 19-letnia Agnieszka Glinka (napastnik), 21-letnia Aleksandra Stasiak i 22-letnia Aleksandra Witczak (obie grają jako pomocnik), 21-letnia Natalia Piątek (bramkarz), 17-letnie Martyna Kujawa (obrońca) i Marta Paduch (pomocnik). Wczoraj, klub ogłosił pozyskanie 23-letniej Ukrainki Oleny Klepackiej, która gra jako pomocnik.

Za bydgoszczankami także seria gier kontrolnych. Sportis KKP doznał dwóch wysokich porażek: 0:7 z UKS SMS Łódź i 1:7 ze Śląskiem Wrocław, wygrał także 4:2 z Olimpią Szczecin i 5:0 z Pogonią Dekpol Tczew, a 31 lipca bydgoskie piłkarki zagrają na wyjeździe z LFA Szczecin (16:00). Już w piątek (30.07) wieczorem w Osielsku zaplanowano oficjalną prezentację drużyny, na której przedstawione zostaną także nowe stroje meczowe drużyny. Wraz z prezentacją zespołu kobiecego, zaprezentowany zostanie występujący w IV lidze Sportis Łochowo.

Piłkarki Sportis KKP szlifują formę przed ligą. W bydgoskiej drużynie sporo zmian kadrowych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments