Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PILNE: Sportis Łochowo wycofał się z rozgrywek IV ligi

Dodano: 21.02.2023 | 20:02

Na zdjęciu: Sportis Łochowo wycofał się z 4 ligi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Sportisu Łochowo opublikował oświadczenie, w którym poinformował o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek 4 ligi. Klub zamierza się skupić na szkoleniu oraz drużynie kobiet.

Wycofanie 4-ligowego zespołu zostało określone jako „zmiana strategii”. –  Złożyło się na to kilka czynników. Akcjonariusze spółki Sportis od samego początku dokładają do funkcjonowania pierwszego zespołu. Środki z Gminy i od Sponsorów nie wystarczają na zapewnienie satysfakcjonujących warunków funkcjonowania drużyny, grającej w IV lidze. Wcześniejsza strategia zakładała, że klub będzie dawał szansę gry w I zespole transferowanym zawodnikom. Obecnie w związku z rozwojem drabinki szkoleniowej, decyzją zarządu, I zespół będzie miał w ciągu kilku lat bazować na wychowankach klubu – czytamy w oświadczeniu.

Ponadto, Sportis wydzielił projekt technologiczny, automatyczną platformę treningową, do oddzielnej spółki o nazwie Socca SA. Prezesem spółki został Sebastian Zieliński, który od początku jest odpowiedzialny za to przedsiewzięcie.

– Mamy ukończony prototyp urządzenia. Posiada on wszystkie funkcjonalności, jakie zakładaliśmy podczas jego projektowania, więc jestem bardzo zadowolony z efektów pracy w ostatnich dwóch latach, bo tyle trwała realizacja budowy prototypu. W tej chwili kalibrujemy urządzenie, wykonujemy testy oraz szlifujemy parametry maszyny. W ciągu kilku najbliższych miesięcy udostępnimy zainteresowanym możliwość skorzystania z automatycznego treningu piłkarskiego. Platforma treningowa to niemal 300 mkw. powierzchni treningowej dla zawodnika, w której znajdują się automatyczne wyrzutnie piłek i interaktywne ściany z czujnikami, na których wyświetlają się zadania dla zawodnika. Całość zlokalizowana jest w hali o powierzchni około 1600 mkw pod Bydgoszczą – czytamy w komunikacie.

Klub zamierza zwiększyć jakość pracy w akademii. Wyróżniający się wychowankowie oraz zawodniczki klubu partnerskiego Tęcza Bydgoszcz będą włączani do programu Sportis.pro, w ramach którego będą mogli korzystać bezpłatnie z opisywanej wcześniej technologii Socca.

– Będziemy starać się kreować mindset młodych adeptów naszej Akademii tak, aby gra w piłkę nożną sprawiała im przede wszystkim przyjemność, dawała możliwość zdrowego rozwoju, a w perspektywie czasu umożliwiała rozwój na arenie piłkarskiej – zakomunikował Sportis.

Częścią klubu nadal pozostaje Sportis KKP Bydgoszcz.  – Niestety nawet w dzisiejszych czasach kobiety w świecie piłki nożnej nadal dla niektórych są zaskakującym zjawiskiem. Ba, nie chodzi nawet wyłącznie o sytuacje związane z laikami, bo PZPN potrafi wysyłać do Kobiecych Klubów Piłkarskich ankiety do wypełnienia, w których nawet nie umieścił Ekstraligi – a owa ankieta dotyczy „Kobiecej Piłki Nożnej”. Ot takie absurdy. Podstawowy problem, z którym borykają się kobiece kluby piłki nożnej, jest oczywiście aspekt finansowy. Niestety opinia, że „kluby sportowe” powinny utrzymywać się z finansowania sponsorów to mit. Zważając na obecną, trudną sytuację finansową przedsiębiorców, nie można się nawet dziwić, iż nie wliczają sponsoringu sportowego do swoich wydatków. Dysonans w podziale dotacji z Urzędu Miasta jest tak duży między piłką nożną kobiet a innymi dyscyplinami, że nawet nie da się tego logicznie skomentować – czytamy w oświadczeniu.

Po rundzie jesiennej Sportis zajmował 7. miejsce w tabeli 4 ligi. Drużynę prowadził trener Remigiusz Kuś. W ostatnich tygodniach klub opuściło dwóch najlepszych zawodników – Mateusz Góra (Elana Toruń) oraz Michał Kalitta (Włocłavia).

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments