Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPKP PLK podsumowują inwestycje na terenie Bydgoszczy. Ich koszt to 20 milionów złotych
16.01.2020 | 11:00

PKP PLK podsumowują inwestycje na terenie Bydgoszczy. Ich koszt to 20 milionów złotych

Na zdjęciu: PKP PLK w zeszłym roku zleciły m.in. remont wiaduktu nad ulicą Grunwaldzką.

Fot. Szymon Fiałkowski

PKP Polskie Linie Kolejowe podsumowały ubiegłoroczne prace wykonane na terenie Bydgoszczy. Na modernizacje infrastruktury kolejowej przeznaczono około 20 milionów złotych.

Kolejowa spółka w tym roku wykonała sporo prac związanych z utrzymaniem linii kolejowej nr 209 Bydgoszcz – Chełmża. W czerwcu wymieniono tor pomiędzy przystankami Bydgoszcz Brdyujście a Bydgoszcz Fordon. Pozwoliło to przywrócić maksymalną prędkość na tym odcinku, która niestety nie jest zbyt wysoka i wynosi 60 km/h. W grudniu PKP PLK zakończył natomiast remont wiaduktów nad ulicami Brzechwy i Kaliskiego w Fordonie.

Wyremontowane zostały podpory i naprawiono powierzchnię wiaduktów. Pomalowane obiekty z odnowionymi gzymsami oraz podwyższonymi poręczami lepiej wpisują się w otoczenie. Dzięki pracom osiągnięto podstawową korzyść – pociągi między Bydgoszczą i Chełmżą jeżdżą sprawniej – zapewnia instytucja odpowiedzialna za infrastrukturę kolejową.

Do drobnych inwestycji PLK na linii przebiegającej przez Fordon można zaliczyć montaż nowych wiat na przystankach Bydgoszcz Brdyujście, Bydgoszcz Akademia oraz Bydgoszcz Fordon. Ponadto, na Brdyujściu wyremontowano peron. – Lepsza jest też informacja dla pasażerów na przystanku Bydgoszcz Leśna, gdyż zamontowano nową gablotę na informacje i rozkłady jazdy – informuje spółka.

ZOBACZ TAKŻE: Po naszej interwencji rozkłady wracają na przystanek Dworzec Wschód

Najważniejszą inwestycją PLK w Bydgoszczy był remont ponad 70-metrowego wiaduktu kolejowego nad ulicą Grunwaldzką na linii nr 18 Kutno – Piła Główna. PLK wyremontowały betonowe i ceglane podpory oraz wykonały zabezpieczenie antykorozyjne. Wymieniono też tory, czego efektem jest podniesienie prędkości pociągów pasażerskich z 60 do 100 km/h.

Przylegająca do obiektu nieczynna dotąd kładka została wyremontowana. Bezpieczne przejście zapewniają nowe, wyższe balustrady. Cyklistom prowadnice ułatwiają przejście z rowerami po schodach. Poprawiła się estetyka wiaduktu – chwali się PLK.


ZOBACZ ZDJĘCIA PRZEBUDOWANEGO WIADUKTU NAD GRUNWALDZKĄ


Pod koniec roku na zlecenie PLK wyremontowano też ponad 2 kilometry torów pomiędzy przystankiem Bydgoszcz Zachód a Bydgoszcz Osowa Góra. – Dzięki pracom na kolejnym odcinku zwiększono prędkość pociągów pasażerskich ze 100 do 120 km/h – informuje spółka. W czerwcu zmodernizowany został za to przejazd kolejowo – drogowy w ciągu ulicy Zaświat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści