Bydgoszcz
22C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 23 • L 19
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePlac Kościeleckich placem budowy. Rozpoczęły się prace przy Immobile K3 [ZDJĘCIA]
26.04.2016 | 18:57

Plac Kościeleckich placem budowy. Rozpoczęły się prace przy Immobile K3 [ZDJĘCIA]

Na miejscu dawnej zajezdni autobusowej ma powstać nowoczesny biurowiec.

Na zdjęciu: Na plac budowy wjechał już ciężki sprzęt.

Fot. Leszek Grabowski

Ma mieć siedem kondygnacji, w tym dwie podziemne – przeznaczone na parking. Ma być także odpowiedzią na zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe tzw. klasy A w ścisłym centrum Bydgoszczy. Projekt Immobile K3, choć z poślizgiem, właśnie jest wcielany w życie.

O budowie biurowca na placu Kościeleckich mówiło się już od dawna. Pierwotne plany zakładały, że prace budowlane rozpoczną się wiosną ubiegłego roku. Rozpoczęły się ostatecznie dwanaście miesięcy później. Aktualnie wykonywane są ściany szczelinowe, z kolei po etapie prac archeologicznych mają zostać wykonane – na głębokości siedmiu metrów – fundamenty. Według harmonogramu, stan surowy ma być gotowy w pierwszej połowie przyszłego roku, obiekt wraz z wykończeniem – w pierwszym kwartale 2018 roku.

Wewnątrz Immobile K3, którego inwestorem jest firma CDI Konsultanci Budowlani (wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Immobile), ma znaleźć się niemal dziewięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Większość przestrzeni ma być dedykowana na pomieszczenia biurowe. Nie zabraknie również, na niższych kondygnacjach, miejsca na punkty gastronomiczne i usługowe.


Powiązane treści