Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiEdukacjaPlacówki oświaty na terenie Białych Błot będą funkcjonować w ograniczonym zakresie do połowy maja
przedszkole bydgoszcz
05.05.2020 | 07:44

Placówki oświaty na terenie Białych Błot będą funkcjonować w ograniczonym zakresie do połowy maja

Na zdjęciu: Wójt gminy Białe Błota podjął decyzję o dalszym ograniczeniu funkcjonowania przedszkoli i żłobków do 17 maja.

Fot. Pixabay

Od jutra (6 maja) jest możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Już wiadomo, że wójt gminy Białe Błota podjął decyzję o dalszym ograniczeniu funkcjonowania tych placówek.

Dariusz Fundator przekazał, że w związku z ogłoszeniem przez premiera Mateusza Morawieckiego informacji o możliwości otwarcia żłobków, przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego, zasięgnął opinii dyrektorów szkół, żłobka i placówek oświatowych oraz organów odpowiedzialnych za prowadzenie niepublicznych placówek i rodziców.

Jednocześnie, wójt gminy Białe Błota poinformował, że podjął decyzję o dalszym ograniczeniu funkcjonowania żłobków, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych do 17 maja. Taka decyzja została podjęta, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników, a także krótki okres od dnia ogłoszenia rozporządzenia do dnia jego wejścia w życie, a także fakt że już po 29 kwietnia 2020 r. pojawiły się nowe, istotne wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

O dalszych decyzjach w sprawie otwarcia placówek, wójt gminy Białe Błota poinformuje do przyszłego piątku (15 maja). Wcześniej decyzję o dalszym zamknięciu placówek oświaty podjął wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski, natomiast w Bydgoszczy zapadła decyzja, że podległe miastu placówki oświatowe zostaną otwarte nie wcześniej niż 11 maja.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści