Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeKolejna faza budowy Platanowego Parku. Wiecha zawisła na trzecim najwyższym budynku mieszkalnym w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
30.06.2022 | 21:16

Kolejna faza budowy Platanowego Parku. Wiecha zawisła na trzecim najwyższym budynku mieszkalnym w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Kompleks mieszkaniowy Platanowy Park, powstający na terenie dawnej fabryki Makrum, rozrasta się. Wraz z końcem czerwca uroczyście świętowano ukończenie konstrukcji kolejnego etapu inwestycji, w ramach którego powstał 15-piętrowy obiekt, będący dominantą kompleksu i trzecim najwyższym budynkiem mieszkalnym w Bydgoszczy.

Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10 hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Do niedawna mieściły się tam zabudowania fabryki Makrum. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe i miejsca postojowe. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia CDF Architekci. Inwestorem jest wchodząca w skład bydgoskiej Grupy Kapitałowej Immobile spółka CDI Konsultanci Budowlani.

Platanowy Park. Wiecha na III etapie

Do tej pory powstały dwie części Platanowego Parku (poza wcześniejszym etapem 0). Obecnie trwa realizacja III etapu – rozpoczęła się ona w kwietniu 2020 roku. Składa się on z trzech budynków, mierzących od 7 do 15 kondygnacji. Najwyższy z nich ma ponad 50 metrów wysokości i jest trzecim najwyższym obiektem mieszkalnym w Bydgoszczy. To właśnie na nim w czwartek, 30 czerwca zawisła tradycyjna wiecha. To znak, że kolejny etap inwestycji CDI jest już w stanie surowym, co było okazją do podziękowania pracownikom za trud włożony w powstanie obiektów. Głównym wykonawcą konstrukcji kolejnego etapu Platanowego Parku jest firma Madej-Bud.

Jak podkreślił kierownik budowy Filip Cholewiński, w tym etapie inwestycji powstaje 256 mieszkań i osiem lokali usługowych. Budynki są wyposażone w parking podziemny na 281 miejsc, w których zainstalowano platformy parkingowe Modulo – jeden z produktów Grupy Immobile.  – Na placu budowy pracowało 500 pracowników. Do wykonania stanu surowego zużyliśmy 21 200 metrów sześciennych betonu oraz 1,8 milonów kilogramów stali. Układając je w jeden pręt, utworzylibyśmy odcinek z Bydgoszczy aż do Lizbony. Kończymy montaż 1310 okien, a do zrobienia zostało nam jeszcze 18 tysięcy mkw. elewacji – skrupulatnie wyliczył kierownik.

Wiceprezesi zarządu CDI – Jacek Kazubowski i Andrzej Witkowski – podziękowali pracownikom za trud włożony w realizacje trzeciego etapu; Witkowski podał też, ilu klientów wybrało zakup mieszkania w III etapie inwestycji na osiedlu Leśnym. – Na dziś sprzedaż wynosi ponad 40%, co świadczy o tym, że Platanowy Park cieszy się powodzeniem. Obecnie realizowany etap znajduje się w najlepszej części kompleksu – podkreślił wiceprezes.

Warto dodać, że na dziedzińcu nowej części kompleksu powstaną tereny zielone i miejsca rekreacji. Planowane zakończenie trzeciej odsłony Platanowego Parku przewiduje się w pierwszym półroczu 2023 roku. Kolejne etapy będą realizowane w najbliższych latach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Otwarto samoobsługowy lokal z piwem! To pierwsze takie miejsce w Bydgoszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
1 rok temu

Aura Towers sa chyba wyższe wiec jak juz to 5 najwyższy budynek w Bydgoszczy? ( River,Nordic, 2x Aura)

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Szkoda, że ma tylko 15 kondygnacji.