100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 1 • L 1
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPlay-off coraz bliżej. Cenna wygrana bydgoskich koszykarek we Wrocławiu
15.02.2021 | 08:28

Play-off coraz bliżej. Cenna wygrana bydgoskich koszykarek we Wrocławiu

Na zdjęciu: Po wygranej we Wrocławiu, bydgoskie koszykarki są coraz bliżej miejsca w fazie play-off.

Koszykarki KS Basket 25 Bydgoszcz pokonały Ślęzę Wrocław w meczu 19 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, ale przed nimi kolejne dwa trudne pojedynki w tym tygodniu.

Trener Ślęzy Arkadiusz Rusin miał do dyspozycji w trakcie meczu z KS Basket 25 raptem siedem zawodniczek. W drużynie z Bydgoszczy nie zagrały kontuzjowane Janessa Jeffery oraz Magdalena Szajtauer, ale za to zadebiutowała pozyskana w ostatnich tygodniach Janis Boonstra.

Wrocławianki wygrały pierwszą kwartę 12:10, a na początku drugiej prowadziły nawet 16:10, ale potem inicjatywę na parkiecie przejęły już bydgoszczanki. Na prowadzenie wyszły w połowie kwarty, gdy najpierw trójką popisała się McBride, a następnie spod kosza trafiła Michałek (27:23). Wrocławianki nie odpuściły i potem jeszcze na moment odzyskały prowadzenie (31:29), jednak w końcówce tej części gry, kolejną trójkę rzuciła McBride, a potem jeszcze Evans, a do tego Burdick dołożyła dwa punkty z linii rzutów osobistych i to Basket 25 schodził na przerwę przy prowadzeniu 37:33.

W drugiej połowie, bydgoskie zawodniczki utrzymywały wysokie prowadzenie i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Na boisku pojawiła się także wspomniana już Boonstra, która grała przez blisko 16 minut i w tym czasie zdobyła 11 punktów. Bydgoszczanki wygrały 82:71 i są bardzo bliskie gry w fazie play-off.

Przed Basket 25 w środę (17 lutego) wyjazdowy mecz z Polski Cukier Pszczółką AZS UMCS Lublin (18:00), a w sobotę (20.02) we własnej hali starcie z CCC Polkowice (17:00).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 19 KOLEJKA – 13.02.2021 R.
ŚLĘZA WROCŁAW – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 71:82 (12:10, 21:27, 19:28, 19:17)

ŚLĘZA: Sutton 25 (1×3, 7 zb., 7 as.), Jones 18, Jakubiuk 14 (6 zb.), Dobrowolska 4 (5 zb.), Tyszkiewicz 2 – Dedić 7 (7 zb., 5 f.), Poleszak 2.

BASKET 25: Burdick 18 (10 zb., 5 str.), Evans 17 (2×3, 6 zb.), McBride 11 (3×3, 9 as.), Międzik 5 (1×3, 5 zb.), Michałek 4 – Stankiewicz 11 (2×3), Boonstra 11, Faleńczyk 5.

Sędziowali: Karina Pełka, Sławomir Moszakowski, Bogna Podkowińska.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Arkadiusz Zagrodnik.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.