Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę na tory wyruszą dwa pociągi specjalne: „Bydgoska Kolej Miejska” i Bydgoszcz – Szubin

Dodano: 26.04.2024 | 11:35

Na zdjęciu: W tę sobotę pociąg znów zawita do Szubina!

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego oraz Bydgoski Ruch Miejski zapraszają na przejazd dookoła miasta oraz do Szubina. To modyfikacja planowanego na jutro przejazdu przez tereny dawnego Zachemu i Exploseum, który został zablokowany. 

Stowarzyszenie od kilku tygodni zapowiadało przedmajówkowy przejazd pociągu specjalnego w rejonie parku przemysłowego i dawnego Zachemu, m.in. przez bocznicę firmy ASO Mieczkowski aż do Exploseum. Na ostatniej prostej zaszła jednak zmiana w programie imprezy. – Firma Transchem cofnęła wydaną przez ASO Mieczkowski zgodę na wjazd pociągu pasażerskiego na bocznicę ASO. Zatem pociąg nie wjedzie do samego Exploseum i na pozostałe zaplanowane punkty – poinformowali społecznicy.

Stowarzyszeniu udało się jednak zmienić plany i zapewnić równie atrakcyjny program imprezy. Zgodnie z wcześniejszym harmonogramem, uda się uruchomić pociąg dookoła Bydgoszczy, który wystartuje o godzinie 10:38 z przystanku Bydgoszcz Błonie i przejedzie przez stacje i przystanki Bydgoszcz Główna, Bydgoszcz Leśna, Bydgoszcz Bielawy, Bydgoszcz Emilianowo, Nowa Wieś Wielka, Brzoza Bydgoska i ponownie Bydgoszcz Główna. Przewidywany czas trasy wynosi 1,5 godziny. Chętni mogą przejechać całą trasę lub dołączyć na jednym z przystanków.

Dodajmy, że pociąg zatrzyma się na stacji Brzoza Bydgoska, na której będzie można udać na wycieczkę do Exploseum i Zachemie – w Brzozie nastąpi przesiadka do dwóch autobusów. Osoby zwiedzające Exploseum wsiadają do autobusu miejskiego, a osoby udające się na pierwszy przejazd Jelczem po Zachemie wsiadają w Brzozie do Jelcza. Przejazd z Brzozy do Exploseum zajmie około 15 minut.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek na S5 niedaleko Bydgoszczy. Jedna z ciężarówek stanęła w płomieniach! 

Zamiast kolejowej wycieczki po terenach przemysłowych, Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego zaprasza na przejazd pociągiem retro z Bydgoszczy do Szubina. Odjazd około godziny 12:00, a powrót około godziny 17:30. – Szczegółowe rozkłady zamieścimy do piątku wieczora. Bilety w cenie 50 złotych za osobę do kupienia wyłącznie w pociągu. Płatność gotówką lub blikiem – informuje organizacja.

Jak informuje Rafał Wąsowicz, przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego wydarzenie ma celu pokazać potencjał bydgoskiego węzła kolejowego, który niestety nie jest wykorzystany w pełni. Organizatorzy przedstawią pomysły na nowe przystanki kolejowe oraz nowe odcinki tras, które przyczyniłyby się do poprawy aktualnej funkcjonalności bydgoskiego transportu kolejowego. Wydarzenie jest idealną okazją do przeżycia nie tylko podróży po Bydgoszczy, ale również podróży w czasie, którą umożliwi pociąg retro.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 miesięcy temu

Do Szubina sobie pojadę. Ostatnio jechałem w 2001r. Dzięki za cynk.