Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pod Skarpą zyska chodnik i nową nawierzchnię. Jest przetarg na remont zniszczonego odcinka

Dodano: 22.02.2024 | 19:52

Na zdjęciu: Stan ulicy Pod Skarpą między Sybiraków a Korfantego jest bardzo zły.

Fot. BB/archiwum

Ten rok przyniesie oczekiwany remont odcinka ulicy Pod Skarpą między Sybiraków a Korfantego. Po latach przygotowań ZDMiKP ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy – podczas niej uczęszczany fragment drogi położony przy kompleksie kilkunastu budynków wielorodzinnych zyska chodnik.

Pod Skarpą to jedna z ważniejszych ulic, łącząca Fordon z Myślęcinkiem i Osielskiem. Wąska droga pomiędzy domami jednorodzinnymi przechodziła w ostatnich latach odcinkowe modernizacje: nową nawierzchnię zyskały fragmenty od Jasinieckiej do Zamczysko oraz od Sybiraków do Jasinieckiej. Wyzwaniem dla kierowców, jak i pieszych było jednak pokonanie trasy od Sybiraków do Korfantego – niebawem ma to jednak się zmienić.

Zgodnie z niedawnymi deklaracjami, 21 lutego ZDMiKP ogłosił przetarg na przebudowę Pod Skarpą na fragmencie od posesji nr 52 do skrzyżowania z ulicą Korfantego. Zadanie podzielone będzie na dwa etapy: pierwszy obejmie odcinek na zachód od ulicy Matki Teresy z Kalkuty, a drugi – odcinek wschodni. Przy ocenie ofert drogowcy wezmą pod uwagę cenę, okres gwarancji i uprawnienia budowlane kierownika prac. Najważniejszym kryterium jest koszt robót (60% wagi). Termin składania propozycji ustalono na 7 marca, lecz może on ulec przesunięciu. Dodajmy, że w tegorocznym budżecie Bydgoszczy na fordońską inwestycję zapisano sześć milionów złotych.


CZYTAJ TAKŻE: Ratusz znów chce się pozbyć dawnej szkoły w Fordonie. Mieszkańcy są przeciw


Zadaniem wykonawcy będzie rozbiórka istniejącej nawierzchni asfaltowej i wykonanie nowej o szerokości 5,5 metra, budowa zjazdów z kostki betonowej i chodnika (po południowej stronie jezdni) o szerokości 2,15 metra oraz peronu autobusowego. Elementem prac jest też przebudowa przepustu drogowego na cieku melioracyjnym zlokalizowanym w sąsiedztwie skrzyżowania Pod Skarpą z Frydrychowicza (zjazd na osiedle Pod Skarpą). Po modernizacji ulica zyska nowe oświetlenie (w tym doświetlenie przejść dla pieszych). Nowością będą też dwie „zebry”: przez Korfantego przy skrzyżowaniu z Pod Skarpą oraz przez Pod Skarpą przy Frydrychowicza.

Prace mają zakończyć się po siedmiu miesiącach od dnia podpisania umowy: przez pierwsze trzy miesiące będą prowadzone na odcinku Sybiraków – Matki Teresy, a następnie (przez cztery miesiące) na odcinku Matki Teresy – Korfantego. W czasie remontu nastąpią zmiany tras autobusów linii 73, 82 i 98 – jak czytamy w dokumentacji przetargowej, dopuszcza się wprowadzenie objazdu ulicami Trybowskiego oraz Matki Teresy z Kalkuty i Akademicką.

Po wykonaniu prac w rejonie osiedla Pod Skarpą, do przebudowy pozostanie ostatnia część Pod Skarpą od Zamczyska do granicy z gminą Osielsko. Drogowcy zadeklarowali, że prowadzą pierwsze prace przygotowawcze do realizacji wzdłuż niego drogi rowerowej; elementem jej budowy będzie też wymiana zniszczonego asfaltu.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henko
Henko
1 miesiąc temu

Współczuję fordoniakom bo to jedyną alternatywą ,a znając drogowcy to z 7 miesięcy co i tak jest kosmicznie długo zrobi się 14 miesięcy

Adam
Adam
1 miesiąc temu

A kiedy równie tragiczny odcinek który graniczy z Osielskiem? Kiedy tam będzie przetarg?

Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

Pytam raz jeszcze, gdzie są środki na Łęgnowo-Toruńksa, albo coś zaczniecie w końcu albo was pozwiemy za wyzysk podatkowy i brak działań infrastrukturalnych w tym rejonie 3 dekady czekamy na nowa nawierzchnię, szlak pieszo-rowerowy, fotoradary przeciwko piratom drogowym!!!!!