Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Posłuchaj historii kolei w Bydgoszczy [PODCAST]

Dodano: 18.05.2022 | 22:07

Na zdjęciu: W Podcaście Miastowym o Bydgoszczy Artur Dobiegała i Paweł Kamiński opowiadają m.in. o budowie dworca wyspowego.

Fot. Wikimedia Commons

Podcast Miastowy zawitał do Bydgoszczy. Krótka, acz treściwa audycja opisuje historię dworca Bydgoszcz Główna i pokazuje najważniejsze miejsca w jego okolicy.

Podcast Miastowy tworzą historycy i przewodnicy turystyczni Artur Dobiegała i Paweł Kamiński. W swoim słuchowisku przybliżają oni historię i najważniejsze atrakcje polskich miast. W kolejnym odcinku podcastu opowiadają o Bydgoszczy w kontekście kolejowym. – Możesz wyobrazić sobie sytuację, gdy wybierasz się w podróż koleją, a na trasie do celu czeka Cię przesiadka. Powiedzmy, że w miejscu skomunikowania masz godzinę przerwy. Co można robić w tym czasie? – zastanawia się Kamiński. I wraz z Dobiegałą przedstawia plan krótkiej wycieczki w rejonie dworca Bydgoszcz Główna, przypominając o historii kolejnictwa w mieście.


Co nowego w Myślęcinku? Są zmiany w zoo i Parku Rozrywki


W kilkunastominutowym podcaście usłyszymy o historii powstania linii kolejowej z Berlina do Bydgoszczy, która niezwykle przyczyniła się do rozwoju miasta nad Brdą. Kamiński i Dobiegała opisują też rozbudowę dworca Bydgoszcz Główna oraz okoliczne zabytki, takie jak kościół na placu Piastowskim czy okazały gmach dyrekcji kolei przy Dworcowej 63.

Posłuchaj: Podcast Miastowy – Bydgoszcz wokół dworca

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments