[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Podsumowanie działań kujawsko-pomorskiej policji w 2022 roku. Ile interwencji przeprowadzono?

Dodano: 25.01.2023 | 11:20

Na zdjęciu: Podsumowano ostatni rok kujawsko-pomorskiej policji.

Fot. Policja kujawsko-pomorska

Ostatnio odbyła się narada roczna policji, w której podsumowano działania z 2022 roku. W ubiegłym roku zrealizowano również kilka inwestycji.

W piątek, 20 stycznia 2023 roku odbyła się narada roczna w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadził nadinsp. Piotr Leciejewski wraz ze swoimi zastępcami, a uczestniczyli w nim komendanci miejskich i powiatowych komend, kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, przewodniczący związków zawodowych policjantów i pracowników policji, szefowie Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji w województwie kujawsko-pomorskim oraz prokuratorzy z Prokuratur Okręgowych z Bydgoszczy i Torunia.

W ubiegłym roku w całym województwie przyjęto 236 osób do służby w policji. Otrzymano również dodatkowych 95 etatów na rozbudowę Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy o dodatkowe plutony w Toruniu i kompanię we Włocławku oraz na utworzenie Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w strukturze organizacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W 2022 roku doszło do 760 wypadków drogowych, w których zginęły 102 osoby, a 849 zostało rannych. Rok wcześniej doszło do 800 wypadków, gdzie 122 osoby straciły życie, a 869 zostało rannych.

Skontrolowanych zostało ponad 648 tys. osób i zatrzymanych 7183 nietrzeźwych kierowców, których było o 984 więcej niż w 2021 roku. Przeprowadzonych zostało ponad 262 tys. interwencji, w tym 9 tys. interwencji domowych, których było mniej o 3641. Obniżyła się również liczba przeprowadzanych każdego dnia interwencji publicznych o 52 dziennie.

Wszczętych zostało 38 tys. postępowań przygotowawczych we wszystkich kategoriach przestępstw, a ich wykrywalność wyniosła 77%. Liczba wszczętych postępowań dotyczących przestępstw kryminalnych wyniosła 24305, natomiast spraw dotyczących kradzieży samochodów było 178 – o 22 mniej niż w 2021 roku.

Zrealizowanych zostało również kilka inwestycji i remontów:

  • budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Rypinie
  • rozbudowa i przebudowa siedziby Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim
  • przebudowa siedziby z adaptacją poddasza Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim
  • remont budynku biurowego po wydziale transportu przy ul. Iławskiej w Bydgoszczy
  • remont Posterunku Policji w Unisławiu
Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments