Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePodwójny jubileusz! 20 lat Karczmy Rzym i 15 lat Hotelu Bohema [ZDJĘCIA]
19.04.2023 | 11:16

Podwójny jubileusz! 20 lat Karczmy Rzym i 15 lat Hotelu Bohema [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Wojtek Łowicki/Grupa DEIX FOTO     

Joanna i Janusz Franczakowie –  znani bydgoscy restauratorzy –  obchodzą podwójny jubileusz  –  20 lat Karczmy Rzym i 15 lat Hotelu Bohema. Wraz z gośćmi świętowali w niedzielny wieczór w Restauracji Weranda.

Wieczór umiliła gościom muzyczna podróż od Paryża po Nowy Jork. Goście bawili się m.in. przy piosenkach Édith Piaf , Franka Sinatry czy Elli Fitzgerald i Louisa Armstronga –  wszystkich  w wykonaniu Emilii Czekały.  Nie zabrakło tańca, doskonałego jazz bandu  i niespodzianek – szablowania szampana, tortu w chmurze z suchego lodu, drinków z absyntem, a nawet wspólnego palenia sziszy.

– Nie byłoby tego jubileuszu i nas tutaj bez Was, naszych wspaniałych Gości. Dziękujemy Wam za te wspólne lata –  mówiła podczas przyjęcia Joanna Franczak.

Wieczór był okazją do wielu wspomnień

W 2008 roku Bydgoszcz żyła lipcowymi Lekkoatletycznymi Mistrzostwami Świata. Właśnie wtedy Joanna i Janusz Franczakowie otwierali Hotel Bohema. Pierwszymi gośćmi byli oczywiście zjeżdżający z całego świata na zawody sportowcy. – Pierwszy zameldował się Kenijczyk, który na schodach hotelu wyprzedził słynną sprinterkę Irenę Szewińską – wspominają właściciele.

Chcąc pozostając w sportowej nomenklaturze – Hotel Bohema może się poszczycić najwyższym miejscem na podium. To pierwszy w Bydgoszczy i w regionie pięciogwiazdkowy hotel. Jak dotąd – niezmiennie od 15 lat – jedyny!

Niezmiennie jest też uwielbiany przez artystów. To w Bohemie jadła ostrygi i piła szampana Cristala Grace Jones, Tomasz Raczek ma swój ulubiony pokój z okrągłym łóżkiem, a Wojtek Smarzowski najpierw snuł w Bohemie plany o nakręceniu Wesela, a później świętował premierę filmu wraz z całą obsadą.

– To miejsce ma seksapil – skwitowała podczas koncertu Emilia Czekała wspominając gwiazdy, które odwiedziły Bohemę –  m.in. Katarzynę Figurę, Beatę Tyszkiewicz, Sonię Bohosiewicz, Izabelę Trojanowską, Justynę Steczkowską czy Grażynę Szapołowską.

Wielu artystów zaprzyjaźniło się z Joanną i Januszem Franczakami na lata.  Wśród nich był Jan Nowicki. – Najpierw był gościem cyklu Artyści w Bohemie, później został mistrzem ceremonii otwarcia Dworu Hulanka!  A hulał w tej Hulance na białym koniu i w koszuli pożyczonej od załogi Karczmy Rzym, bo zapomniał zabrać własnej. Dumie prezentował nasze logo na piersi. Przed samą uroczystością zatrzasnął się w pokoju. Musieliśmy wyciągać go przez okno. Na szczęście miał pokój na parterze. Ten nieoczekiwany początek imprezy okazał się zapowiedzią doskonałego wieczoru i świetnej zabawy, którą zawsze będziemy wspominać z wielkim sentymentem –  wspominała Joanna Franczak.

Podwójny jubileusz! 20 lat Karczmy Rzym i 15 lat Hotelu Bohema [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments