Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Pogoń Mogilno

Dodano: 05.08.2022 | 11:55

Na zdjęciu: Latem w Pogoni Mogilno doszło do dużych zmian.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jeszcze na początku roku Pogoń Mogilno była jednym z kandydatów do awansu, a po udanym początku rundy wiosennej szanse na wygranie ligi wydawały się całkiem duże. Kolejne mecze szybko jednak zweryfikowały nadzieje mogileńskiej drużyny. Latem zespół został odmłodzony i zbudowany z myślą o kilku następnych sezonach.

Jacek Wojciechowski, Bartłomiej Kruszewski, Maciej Sieradzki, Jay Jaskólski i Tomasz Prejs – wszystko to znani w regionie zawodnicy, których śmiało można było nazwać kluczowymi piłkarzami Pogoni Mogilno w minionym sezonie. Wszystkich ich w nowym sezonie nie zobaczymy w drużynie. Do zmiany doszło też na pozycji trenera – Damiana Malczewskiego zastąpił Karol Kaźmierczak.

– Trudno powiedzieć, czego można spodziewać się po naszej drużynie. Na pewno obniżyliśmy średnią wieku. Jest paru doświadczonych zawodników, ale przyszło też trochę młodych, którzy są perspektywiczni, ale będą potrzebować zgrania. To jest drużyna budowana na kilka lat – mówi trener Kaźmierczak.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Jednym z pozyskanych zawodników jest Mateusz Rościszewski. Wychowanek Notecianki Pakość ma za sobą trzy lata gry w akademii Pogoni Szczecin, a ostatnio występował w Kotwicy Kołobrzeg. W minionym sezonie III ligi zagrał w 32 meczach i zdobył 3 bramki.

Dla szkoleniowca to powrót na ławkę Pogoni po kilku latach. W sezonie 2016/2017 zajął on z mogileńskim klubem 4. miejsce w tabeli IV ligi. – Teraz na pewno jest inaczej, bo w poprzedniej drużynie było więcej doświadczonych zawodników. Z drugiej strony, teraz ja sam jestem  bardziej doświadczony i wiem, czego się spodziewać – mówi Kaźmierczak.

IV liga 2022/2023: Pogoń MogilnoPogoń Mogilno
Bramkarze: Jakub Kowalik, Paweł Mroziński, Kacper Uklejewski
Obrońcy: Adam Cieślewicz, Bartłomiej Delekta, Błażej Duszyński, Bartłomiej  Karpiński, Kacper Komór, Maciej Kopiński, Antoni Krajnyk, Antoni Mikuła, Mikołaj Winiecki*
Pomocnicy:  Sebastian Hulisz, Marcin Kaliski, Filip Jagielski, Filip Loks, Mateusz Rościszewski, Igor Sobieralski, Kacper Strzelecki, Filip Śliwiński
Napastnicy: Krzysztof Chojnacki, Kacper Kraska,  Adam Kozłowski, Piotr Mroziński, Wiktor Mrówczyński

Trener: Karol Kaźmierczak (od lipca 2022)

Przybyli: Mateusz Rościszewski (Kotwica Kołobrzeg), Igor Sobieralski (Zawisza Bydgoszcz), Marcin Kaliski (MUKS CWZS Bydgoszcz), Antoni Mikuła (MUKS CWZS), Mikołaj Winiecki (Chemik Bydgoszcz – w trakcie załatwiania)
Ubyli: Jacek Wojciechowski (koniec kariery), Robert Matelski (koniec kariery), Maciej Sieradzki (Sportis Łochowo), Jay Jaskólski (Elana Toruń), Tomasz Prejs (Start Stawki), Bartłomiej Kruszewski (Cuiavia Inowrocław), Bartosz Fusiek (Pomorzanin Serock)

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 4. miejsce (IV liga)
2018/2019 – 4. miejsce (IV liga)
2019/2020 – 7. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 7. miejsce (IV liga)
2020/2021 – 5. miejsce (IV liga)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments