[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pokoje w Przystani Bydgoszcz oddane do dyspozycji medyków

Dodano: 09.04.2020 | 10:41

Na zdjęciu: Przystań Bydgoszcz znajduje się na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Władze miasta udostępniły pracownikom służby zdrowia miejsca noclegowe w części hotelowej Przystani Bydgoszcz.

O przeznaczeniu budynku przy ulicy Mennica na potrzeby medyków poinformował we wtorek prezydent Rafał Bruski. – Podjąłem dziś decyzję, że pokoje hotelowe na Przystani Bydgoszcz będą do dyspozycji medyków lekarzy, pielęgniarek, laborantów czy ratowników medycznych – ogłosił prezydent. Zarządca przystani – spółka Bydgoskie Obiekty Sportowe informuje, że do dyspozycji środowiska medycznego bydgoskich szpitali i placówek medycznych, zaangażowanego w walkę z pandemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2 są 22 pokoje dwuosobowe. Miejsca są dostępne nieodpłatnie wyłącznie dla osób wskazanych przez dyrekcje 11 bydgoskich placówek medycznych.

Decyzja Bruskiego wynika z rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w placówkach medycznych na terenie Bydgoszczy. We wtorek, 7 kwietnia odnotowano dwudziesty pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela – wcześniej informowaliśmy także o kilkunastu przypadkach odnotowanych wśród personelu szpitala wojskowego. Przeznaczenie Przystani Bydgoszcz jest skierowane do tych, którzy nie chcąc narażać najbliższych nie decydują się na powrót do domu po zakończonym dyżurze.

Bydgoskie Obiekty Sportowe zapewniają, że cały obiekt jest notorycznie dezynfekowany przez serwis sprzątający. – Zapewniliśmy również wszelkie środki bezpieczeństwa dla personelu obiektu – podkreśla BOS. Miasto informuje, że w ten sposób chce wesprzeć działania i ogromne poświęcenie służb medycznych w walce o zdrowie pacjentów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments