Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 5
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoDwa oddziały szpitala wojskowego zamknięte. Kilkanaście osób z personelu zakażonych koronawirusem
10 Wojskowy Szpital Kliniczny Bydgoszcz - JS (2)
06.04.2020 | 15:16

Dwa oddziały szpitala wojskowego zamknięte. Kilkanaście osób z personelu zakażonych koronawirusem

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W wojskowym szpitalu klinicznym nieczynne do odwołania są dwa oddziały: Klinika Neurochirurgii oraz Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Fot. Jakub Soboczyński

 

Nie tylko Klinika Neurochirurgii, ale także Oddział Kliniczny Anestezjologii oraz Intensywnej Terapii bydgoskiego szpitala wojskowego pozostaje nieczynny – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL. To pokłosie wykrycia w ubiegłym tygodniu przypadków zakażenia koronawirusem zarówno wśród personelu, jak i pacjentów.

Przypomnijmy – w ubiegłą środę jako pierwsi poinformowaliśmy, że komendant szpitala wojskowego zdecydował o zamknięciu Kliniki Neurochirurgii. Jak wynikało z pisma, które przekazał innym szpitalom, Wydziałowi Zdrowia urzędu wojewódzkiego, a także Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, powodem było wykrycie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u przynajmniej jednego członka personelu. Przez kilka godzin w środę nieczynny był Szpitalny Oddział Ratunkowy. Powodem było z kolei podejrzenie zakażenia u jednego z pacjentów.

Ostatecznie okazało się, że przyjęcia na SOR zostały wstrzymane z uwagi na konieczność przetransportowania pacjentów Kliniki Neurochirurgii, którzy również mieli pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa. „6 pacjentów zostało przetransportowanych do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu” – przekazał nam w poniedziałek sekretariat Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Ale to nie koniec. Badania potwierdziły łącznie aż dwanaście przypadków koronawirusa u personelu Kliniki Neurochirurgii, ale także Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W efekcie oba oddziały zostały zamknięte. Jak ustaliliśmy, pracownicy szpitala przebywają w kwarantannie domowej. Przebywają w niej również dwie osoby z personelu Oddziału Pulmunologii.

Liczba przypadków koronawirusa wśród personelu szpitali niestety rośnie niemal z dnia na dzień. Zakażonych jest już między innymi dziewiętnaście osób pracujących w szpitalu Biziela, co najmniej kilkanaście osób ze szpitala miejskiego w Toruniu (głównie z Kliniki Hematologii; w poniedziałek poinformowano, że toruńska prokuratura zleciła sanepidowi przeprowadzenie kontroli sanitarnej w placówce), przypadek zakażenia u lekarza potwierdzono też w Centrum Medycznym Gizińscy.

Do niedzieli w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 241 przypadków wirusa SARS-CoV-2. W efekcie choroby COVID-19 zmarły dwie osoby, wyzdrowiało pięć. Dane i statystyki gromadzimy w specjalnym dokumencie, który można obejrzeć [TUTAJ].

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lelu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lelu
Gość
lelu

A w Hospicjum w Bydoszczy hulaj dusza piekła nie ma, prawie żadnych zabezpieczeń. Totalna prowizorka. Przjęcia pacjentów w najlepsze (0 izolatek). Tykająca bomba….

Powiązane treści