Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policja zatrzymała pięcioro kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję

Dodano: 07.03.2023 | 08:53

Na zdjęciu: Policja zatrzymała pięcioro kierowców.

Fot. KPP Lipno

Ukaranych zostało aż pięcioro kierowców. Prowadzili oni z zakazem, pod wpływem lub bez uprawnień.

W piątek, 3 marca 2023 roku policjanci z Lipna skontrolowali trzy osoby. Pierwszą z nich był kierowca opla, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozmowy była od niego wyczuwalna woń alkoholu, więc funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało 1,5 promila w jego organizmie. Okazało się również, że 68-latek ma bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów, a auto nie ma ważnych badań technicznych i ubezpieczenia.

Kilka minut później, ten sam patrol zatrzymał do kontroli kierującą fordem. 18-latka oświadczyła, że nie posiada uprawnień do kierowania i jest dopiero w trakcie kursu. Termin egzaminu na prawo jazdy może teraz ulec odroczeniu, ponieważ policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie mieszkanki gminy Wielgie. Natomiast 20-letni pasażer auta otrzymał mandat za udostępnienie pojazdu osobie niemającej uprawnień do kierowania.

Ostatnią osobą zatrzymaną tego dnia był 26-letni mieszkaniec gminy Lipno. Przekroczył on dozwoloną prędkość na ul. Włocławskiej w Lipnie. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna zwolnił, ale będąc tuż koło radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się, że 26-latek uciekał, ponieważ był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo i wykroczenia, jakich się dopuścił.

W sobotę, 4 marca 2023 roku lipnowscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.

Tego samego dnia zatrzymany został również 43-letni kierowca forda. Mężczyzna wylądował autem w rowie przy drodze krajowej nr 67 między Krzyżówkami a Popowem. Próbował on odpalić auto, jednak gdy to się nie udało, zaczął on uciekać pieszo. Ujęli go świadkowie zdarzenia i przekazali policji. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie, przez co stracił on prawo jazdy.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments