Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci zatrzymali bydgoszczanina. Posiadał kilka kilogramów narkotyków i nielegalną broń [WIDEO]
strzyżawa
14.09.2021 | 13:46

Policjanci zatrzymali bydgoszczanina. Posiadał kilka kilogramów narkotyków i nielegalną broń [WIDEO]

Na zdjęciu: W mieszkaniu 40-latka znaleźli nielegalną broń palną i 100 sztuk amunicji.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali w Strzyżawie mężczyznę, który w pojeździe przewoził ponad dwa kilogramy substancji psychoaktywnej 4-CMC. Jak się okazało, 40-latek posiadał również amfetaminę i inne podejrzane substancje funkcjonariusze, a także broń palną, na którą nie miał zezwolenia.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy wpadli na trop 40-latka mającego związek z przestępczością narkotykową. – Z ich wiedzy wynikało, że może on mieć znaczne ilości substancji zabronionych. Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę (8 września) o godzinie 19:00 na drodze w podbydgoskiej Strzyżawie, gdy jechał samochodem – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili worek foliowy z zawartością kryształków. Przeprowadzone wstępne badanie potwierdziło, że jest to ponad 2 kilogramy substancji psychoaktywnej 4-CMC. Jak dodaje kom. Kowalska, 40-latek podczas kontroli był cały czas pobudzony. Jak się okazało, prowadził on samochód pod wpływem kokainy, której niewielką ilość miał przy sobie.

Na tym jednak nie koniec. – Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Okazało się, że użytkuje on dwa mieszkania. W jednym z nich funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, 1,3 kilograma amfetaminy oraz 0,5 litra płynu, który podczas badań wstępnych również wykazał cechy amfetaminy, a także kolejne przedmioty i substancje chemiczne, mogące świadczyć o wytwarzaniu zabronionych środków. Zostaną one poddane badaniom w policyjnym laboratorium kryminalistycznym – przekazuje Kowalska.

Na dodatek w kartonie znajdującym się w pokoju policjanci znaleźli broń palną, na którą 40-latek nie miał pozwolenia oraz 100 sztuk amunicji. Bydgoszczanin został zatrzymany, po czym pobrano mu krew do badań w szpitalu i osadzono w policyjnym areszcie.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzuty, a następnie trafił on do prokuratora, który wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 40-latka na najbliższe trzy miesiące. Bydgoszczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści