Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
15C
Nd
14C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjant z Wyżyn w akcji na Leśnym. Pomógł seniorce trafić do domu
samochod policja radiowoz - LG
25.07.2019 | 14:11

Policjant z Wyżyn w akcji na Leśnym. Pomógł seniorce trafić do domu

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. LG

Dzielnicowy z bydgoskich Wyżyn – sierż. sztab. Przemysław Radaszewski, w czasie wolnym od służby pomógł starszej kobiecie trafić pod opiekę rodziny. 

W środę, 24 lipca dzielnicowy Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny sierż. sztab. Przemysław Radaszewski, w czasie wolnym od służby, pojechał na stację Bydgoszcz Leśna odebrać swoją rodzinę z podróży. Kiedy przebywał na dworcu jego uwagę zwróciła zdezorientowana starsza pani, która pytała innych osób, gdzie się znajduje.

Policjant nie zwlekając podszedł do starszej pani, przedstawił się i zaczął z nią rozmawiać. Seniorka nie wiedziała, gdzie się znajduje i jak się nazywa. Pamiętała tylko, że była w odwiedzinach u swojej siostry mieszkającej na bydgoskich Wyżynach, a teraz nie wie gdzie dotarła – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Sierżant Radaszewski poprosił kobietę o sprawdzenie swojej torebki, w celu znalezienia tam dokumentu tożsamości bądź telefonu. Okazało się, że starsza pani miała przy sobie zarówno dokument, jak i telefon. Dzięki temu udało się sprawdzić jej miejsce zamieszkania oraz skontaktować się z najbliższą rodziną.

Na miejsce przyjechał również patrol z komisariatu na Śródmieściu, który poczekał z seniorką do czasu przyjazdu rodziny. Policjanci wezwali na miejsce również karetkę pogotowia. Medycy po badaniu stwierdzili, że kobieta nie wymaga hospitalizacji. Dzięki pomocy policjantom, 76-letnia bydgoszczanka szczęśliwie dotarła do domu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści