Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny dron latał nad trasą Bydgoszcz – Inowrocław. Namierzył 10 złych kierowców

Dodano: 26.10.2023 | 12:42

Na zdjęciu: Policyjny dron znów obserwował odcinek drogi krajowej nr 25 w rejonie Nowej Wsi Wielkiej, przy którym powstaje obecnie ciąg pieszo-rowerowy.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policyjny dron znów obserwował odcinek drogi krajowej nr 25 w rejonie Nowej Wsi Wielkiej, przy którym powstaje obecnie ciąg pieszo-rowerowy. Drogówka polowała na kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość oraz nie respektowali zakazu wyprzedzania.

Wzdłuż „dwudziestki piątki” między Brzozą a Nową Wsią Wielką firma Strabag na zlecenie GDDKiA prowadzi budowę ciągu pieszo-rowerowego. Zadanie jest wykonywane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na mocy podpisanej w maju umowy, zadanie powinno zakończyć się po sześciu miesiącach, czyli w listopadzie. Prace są więc bardzo zaawansowane.

Na czas robót, na podbydgoskim odcinku DK25 obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania. To, czy kierowcy respektują te ograniczenia sprawdzali policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, tak i teraz wykorzystali do tego drona. Tym razem obserwowali trasę na wysokości Januszkowa.

Jak widzimy na załączonym filmie, nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno w takim wypadku wyprzedzać. W trakcie prowadzonego nadzoru nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym mundurowi przeprowadzili 10 kontroli pojazdów, z których ośmiu kierujących nie stosowało się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów i wyprzedzało inne pojazdy w niedozwolonym miejscu – opisuje mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

To jednak nie wszystko: jeden kierujący ostrzegał inne pojazdy o przeprowadzanych kontrolach przez patrol policji, włączając przy tym światła drogowe, a funkcjonariusze zatrzymali też kierującego, który poruszał się po drodze bez uprawnień do kierowania pojazdami. Sześciu uczestników ruchu drogowego zostało ukaranych mandatem karnym, w stosunku do jednego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, a trzech pouczyli. Policjanci z „drogówki” zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments