Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjny dron znów obserwował rondo Fordońskie [WIDEO]

Dodano: 18.10.2023 | 12:29

Na zdjęciu: Policja ponownie wzięła pod lupę rondo Fordońskie.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Do działań ponownie wykorzystali policyjnego drona.

Tydzień temu „drogówka”, przy pomocy drona obserwowała kierowców skręcających z ulicy Fordońskiej na most Pomorski. W tym miejscu wielu z nich przejeżdża na czerwonym świetle – potwierdziły to policyjne obserwacje. Efektem akcji z 11 października było wystawienie 10 mandatów i skierowanie jednego wniosku do sądu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Policja obserwowała rondo Fordońskie. Łapano jadących na czerwonym [WIDEO]

Po kilku dniach mundurowi wrócili na rondo Fordońskie. Okazało się, że kierowcy nadal nie przestrzegają przepisów. – Policyjna kamera obserwowała kierujących, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania, a przede wszystkim sygnalizacji świetlnej i wjeżdżali na rondo lub z niego zjeżdżali na czerwonym świetle. Patrole zmotoryzowane znajdujące się za mostem Pomorskim były informowane przez obsługę drona o niezdyscyplinowanym kierowcy. Mundurowi zatrzymywali wskazane auto i rozliczali osobę siedzącą za kierownicą za popełnione wykroczenie – opisuje mł. insp. Krzysztof Bratz z zespołu komunikacji społecznej KMP w Bydgoszczy

W trakcie działań policjanci ujawnili 11 kierowców, którzy wjechali na czerwonym świetle na skrzyżowanie lub z niego zjeżdżali. Trzech z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a ośmiu pouczonych. Za tego typu wykroczenie prowadzący pojazd otrzymuje mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 15 punktów karnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
4 miesięcy temu

na Fordońskim to jest nagminne , każdego dnia można tam zatrzymać kilkudziesięciu kierowców którzy przejeżdżają na czerwonym , być może to wina samego ronda lub ustawień sygnalizacji być może