Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wakacje w Bydgoszczy. Ratusz rozpoczyna zapisy na półkolonie

Dodano: 25.05.2023 | 10:10

Na zdjęciu: Bydgoskie półkolonie organizowane są przez miasto po raz piąty.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

W poniedziałek, 29 maja urząd miasta rozpoczyna zapisy na bydgoskie półkolonie 2023. Będą one prowadzone tylko elektroniczne i potrwają do niedzieli, 4 czerwca. Z letniego wypoczynku skorzysta ponad 3600 uczniów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Półkolonie organizowane są przez miasto po raz piąty. Mogą w nich brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. Każdy z nich może skorzystać maksymalnie z dwóch pięciodniowych turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia oraz wyposaża dziecko w Bydgoską Kartę Miejską. Półkolonie będą realizowane w dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez ratusz.

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach 7.30 – 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury; zaplanowano też wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą również filmy – informuje biuro prasowe bydgoskiego magistratu.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (150 zł) – zwolnieni są z niej rodzice i opiekunowie dziecka upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne.

Półkolonie w Bydgoszczy. Zapisy elektroniczne

Tegorocznym udogodnieniem dla rodziców są zapisy elektroniczne. Warunkiem zgłoszenia dziecka na półkolonie jest rejestracja elektroniczna. Dostęp do strony naborowej: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie – w zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami.

Zgłoszenia elektronicznego należy dokonać w terminie od 29 maja, od godz. 10:00 do 4 czerwca, do godz. 23:59. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. – Zachęcamy już teraz do zajrzenia na stronę naborową, na której można zapoznać się z miejscami i terminami półkolonii, jak również z opisem zasad naboru – informują urzędnicy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowa ulica w centrum miasta i Nowego Portu. AWZ proponuje historyczną nazwę Nad Portem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments