Bydgoszcz
10C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 11 • L 9
15C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
13C
Nd
14C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPółmaraton Bydgoski. W niedzielę biegacze opanują miasto. Będą spore zmiany w ruchu i komunikacji!
20.10.2018 | 18:01

Półmaraton Bydgoski. W niedzielę biegacze opanują miasto. Będą spore zmiany w ruchu i komunikacji!

Część linii tramwajowych i autobusowych zmieni swoje trasy, zostanie także wprowadzona linia zastępcza. Zmiany obejmą również zmotoryzowanych bydgoszczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Na zdjęciu: Z uwagi na Półmaraton Bydgoski północna część ulicy Gdańskiej zostanie wyłączona z ruchu.

Fot. Stanisław Gazda

W związku z niedzielnym Półmaratonem Bydgoskim zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w rejonie osiedla Leśnego i Myślęcinka. Zmiany obejmą również podróżnych korzystających z linii międzygminnych na terenie gminy Osielsko.

Rywalizacja biegaczy spowoduje zamknięcie dla ruchu odcinka ulicy Gdańskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą 11 Listopada a ulicą Zamczysko. W związku z tym nie będzie możliwy dojazd również do ulicy Rekreacyjnej, Hippicznej oraz Konnej. Zmiany dotkną także autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej i będą obowiązywały w godzinach od 10:00 do 15:00.

Wszyscy kierowcy udający się w stronę miejscowości gminy Osielsko będą musieli skorzystać z ulicy Armii Krajowej, a podążający w kierunku przeciwnym – albo bezpośrednio tą ulicą albo z wykorzystaniem dojazdu do niej przez ul. Zamczysko (skręt na wysokości dojazdu do stadniny koni).

Wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Gdańskiej spowoduje również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej W przypadku tramwajów dotkną one linii nr 1, 2 i 10 docierających na co dzień do pętli Las Gdański. Linie nr 1 oraz 10 zostaną skierowane w czasie półmaratonu do pętli Bielawy, natomiast linia nr 2 – do pętli Rycerska. Na czas zawodów uruchomiona zostanie linia „Za T2” kursująca na trasie rondo Jagiellonów – Gdańska – Czerkaska – Sułkowskiego – Dworzec Leśne. W przypadku przesiadek bilety ze wspomnianych tramwajów bądź linii zastępczej będą wzajemnie honorowane. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przypomina ponadto, że pozostałe linie tramwajowe będą funkcjonowały bez zmian.

ZOBACZ TAKŻE: ROZKŁAD JAZDY linii „Za T2” na czas Półmaratonu Bydgoskiego – 21 października 2018 r.

Zmiany obejmą także linie autobusowe trasowane w rejonie Myślęcinka. Kursy linii nr 52 do Podkowy będą od przystanku Sułkowskiego / Czerkaska kierowane na ulicę Modrzewiową (w kierunku Wyszyńskiego), samą Wyszyńskiego, a dalej Armii Krajowej do przystanku u zbiegu z ul. Zamczysko. Oznacza to wyłączenie przystanków Leśne (przy dworcu), Modrzewiowa / Gdańska, Las Gdański, Myślęcinek oraz Gdańska / Zamczysko. W przeciwnym kierunku kurs również będzie odbywał się z wykorzystaniem ulicy Zamczysko oraz Armii Krajowej (dodatkowy przystanek zostanie uruchomiony na przystanku PKS za skrzyżowaniem). Podobne zmiany obejmą również linie międzygminne nr 93 i 94. Na czas imprezy biegowej również one będą kursowały z wykorzystaniem ul. Armii Krajowej (zamiast ul. Gdańskiej).


Powiązane treści