Polonia organizuje mistrzostwa Bydgoszczy. Pojadą dawne gwiazdy
Dodano: 20.09.2016 | 13:40Zawody odbędą się w przyszłym tygodniu.
Na zdjęciu: Żużlowcy Polonii podczas prezentacji przed rozpoczęciem sezonu.
Fot. Leszek Grabowski
W piątek, 30 września na stadionie przy ul. Sportowej odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy. Oprócz rywalizacji obecnych zawodników Polonii kibice będą mogli oglądać także występy byłych żużlowców.
O tytuł mistrza mają rywalizować Andriej Kudriaszow, Marcin Jędrzejewski, Wiktor Kułakow, Damian Adamczak, Mikołaj Curyło, Oskar A. Gollob oraz Tomasz Orwat. Na torze pojawią się też Jacek Gollob oraz zaproszeni Wadim Tarasenko i Kevin Fajfer.
Główne zawody nie będą jedyną atrakcją. W przerwach między seriami na torze pojawią się byli zawodnicy klubu, m.in. Zbigniew Bizoń, Wiesław Patynek, Jacek Woźniak czy Waldemar Cieślewicz. Przed trybuną główną zorganizowana zostanie wystawa motocykli żużlowych oraz zbiorów kolekcjonerskich Jarosława Gamszeja, a przed zawodami lekkoatleci nowo powstałej sekcji pokonają dystans 1920 metrów (5,5 okrążenia).
Otwarcie wystawy nastąpi o 16:30, kwadrans później rozpocznie się bieg sekcji lekkoatletycznej, a na 17 zaplanowano start pierwszego biegu. Bilet normalny będzie kosztował 20 zł, ulgowy (dzieci w wieku 8-13 lat) – 10 zł, a dzieci do lat 7 będą wchodzić za darmo. Wejściówki dostępne w sprzedaży będą dotyczyć jedynie trybuny głównej.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026


















