Polonia zawiodła na własnym boisku. Sokół wydarł punkt na Sportowej 2 [ZDJĘCIA]

Dodano: 17.08.2019 | 21:13

Polonia po dwóch kolejkach ma na koncie cztery punkty.

Na zdjęciu: Łukasz Nowak (przy piłce) strzelił gola dla Polonii w meczu z Sokołem, ale jego zespół po tym meczu nie miał powodów do radości, bo zdobył tylko jeden punkt.

Piłkarze bydgoskiej Polonii rozegrali pierwszy ligowy pojedynek na własnym boisku. W 2 kolejce zmagań grupy I klasy okręgowej nie zdołali jednak pokonać Sokoła Radomin.

Zespół trenera Dariusza Porbesa chce jak najszybciej powrócić do grona czwartoligowców. Na inaugurację, Polonia odniosła cenną wygraną w Złotorii, a gola na wagę trzech punktów strzelił wówczas Sebastian Pacek. Dzisiaj na Sportową 2 przyjechał Sokół Radomin, który z kolei ligę rozpoczął od wysokiej porażki 2:5 przed własną publicznością ze Startem Pruszcz Pomorski.

Piłkarze Polonii byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania, które rozpoczęło się dla nich wprost znakomicie. Już w 3′ minucie kapitalnym podaniem popisał się Rafał Kubacki, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Nowak. Jeszcze w pierwszej połowie, Nowak mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał obronił bramkarz gości, który następnie sparował piłkę po strzale Sebastiana Packa, który potem nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Krystiana Borna. I gdy wydawało się, że drugi gol dla gospodarzy jest kwestią czasu, akcję ofensywną przeprowadzili goście i to oni doprowadzili do remisu. W 27′ strzałem zza pola karnego, piłkę do siatki Świetlika skierował Paweł Jachowski.

Wynik remisowy tylko podrażnił gospodarzy, którzy od początku drugiej połowy ruszyli do zmasowanych ataków na bramkę Jackowskiego. Ale ani Pacek, ani Nowak, ani Born nie byli w stanie pokonać bramkarza gości. Za to ci, w ostatniej akcji meczu mieli wyborną wręcz okazję, by strzelić zwycięskiego gola. Piłkę głową uderzał Paweł Jachowski i futbolówka niewiele spadła za bramkę Świetlika.

Po dwóch kolejkach ligowych, zespół trenera Dariusza Porbesa ma na swoim koncie cztery punkty. Poloniści w środę mieli zagrać mecz II rundy okręgowego Pucharu Polski z Notecią Łabiszyn, ale – jak się dowiedzieliśmy – zespół z Łabiszyna zwrócił się z prośbą do Polonii o przełożenie tego spotkania. Ligowo, „biało-czerwoni” zagrają teraz dwa pojedynki na wyjeździe. W przyszły weekend zmierzą się w Pruszczu Pomorskim z miejscowym Startem (sobota, 17:00), który wygrał dzisiaj na wyjeździe z Radzynianką Radzyń Chełmiński 2:0. Na własnym boisku, bydgoscy piłkarze wystąpią w 5 kolejce, kiedy to na Sportowej podejmą Pomorzanina Serock.

KLASA OKRĘGOWA, GRUPA I – RUNDA JESIENNA, SEZON 2019/2020 – 2 KOLEJKA – 17.08.2019 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – SOKÓŁ RADOMIN 1:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Nowak 3′ – Paweł Jachowski 27′

POLONIA: Świetlik – Hodlevskyi, Kościecha, Twardowski – Nowak, Tadych (77′ Januszewski), Kubacki, Chruścicicki (63′ Łotoszyński), Dąbek – Born (63′ Waniak), Pacek.

SOKÓŁ: Jackowski – Czajkowski, D. Muchewicz, P. Marcinkowski, Tarkowski – K. Marcinkowski, K. Muchewicz, Prz. Jachowski, Szyjkowski (59′ Luks) – Paweł Jachowski, Bruzdewicz.

Sędziował: Łukasz Boinski (Nakło nad Notecią).