Bydgoszcz
17C
Opady
64% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 18 • L 15
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoPolska wersja europejskiego hitu. Wykonana przez studenta bydgoskiej Akademii Muzycznej
19.06.2017 | 19:53

Polska wersja europejskiego hitu. Wykonana przez studenta bydgoskiej Akademii Muzycznej

Piosenka powstała w ramach projektu SoundB.

„Amar Pelos Dois”, czyli utwór, który wygrał tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizja, doczekał się polskiej wersji. Przygotowania jej podjęły się osoby zaangażowane w projekt SoundB.

W coverze portugalskiej piosenki w roli wokalisty występuje 23-letni Krzysztof Bobel, czyli student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, który w tym miesiącu ukończył tam drugi rok wokalistyki jazzowej. Mężczyzna nie tylko zajął się wokalem, ale również tłumaczeniem tekstu utworu na język polski, aby przybliżyć go innym. Wykonywany przez siebie utwór zatytułował „Kochać za dwoje”.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie coveru właśnie do tej piosenki? – Inspiracją było nieprzeciętne zamieszanie, jakie wywołał ten utwór. Wyjątkowe w nim jest to, że zwyciężył on chyba najpopularniejszy na świecie muzyczny konkurs, Eurowizję, wbrew dominującemu przekonaniu, że dziś na taką muzykę nie ma już miejsca. Taką, czyli subtelną, wrażliwą, stylistycznie dokładnie przeciwną dominującemu nurtowi muzyki pop – wyjaśnia Jacek Owczarz, pomysłodawca i realizator nagrań audio/wideo projektu SoundB.

Cover utworu Salvadora Sobrala to jedenaste muzyczne wideo przygotowane w ramach wspomnianego projektu. Do udziału w nim zapraszani są wokaliści związani z lokalną sceną. – Stawiamy sobie poprzeczkę wysoko, ponieważ chcemy każdego tygodnia publikować nowy teledysk. Jednak świetna atmosfera współpracy i dobre przyjęcie przez słuchaczy są dla nas wielką motywacją do dalszego działa. I na razie nie zapowiada się, byśmy mieli przestać – podsumowuje Owczarz.

Jednym z utworów powstałych w ramach projektu jest cover utworu „Beauty and the Beast” w wykonaniu Judyty Wendy i Kacpra Andrzejewskiego, o którym pisaliśmy TUTAJ. Pozostałe materiały dostępne są na kanale projektu w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/c/soundB


Powiązane treści