Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pomnik koło Koronowa przejdzie remont. Co jest w planach?

Dodano: 12.09.2023 | 07:34

Na zdjęciu: Pomnik zlokalizowany jest przy drodze krajowej numer 25

Fot. exbee

Pomnik upamiętniający zwycięską bitwę z Krzyżakami z 1410 roku pod Koronowem doczeka się remontu. Gmina ogłosiła przetarg.

Pomnik zlokalizowany jest koło Koronowa przy drodze krajowej numer 25. Upamiętnia on bitwę z 10 października 1410 roku, gdzie nieopodal Koronowa polskie siły rozbiły armię krzyżacką.

Pomnik przez wiele lat nie był remontowany. Jego stan znacznie się pogorszył. Dodatkowo często niszczony jest przez wandali. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski już od dłuższego czasu zapowiadał jego remont. Gmina niedawno ogłosiła przetarg na wykonanie prac. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie Pomnika Chwały Oręża Polskiego zlokalizowanego w Koronowie oraz na budowie instalacji oświetlenia pomnika. Planuje się wymianę górnej płyty postumentu, naprawę rys i wymianę tynków na postumencie, naprawę i częściową wymianę spoin poszycia z blachy nierdzewnej, wypolerowanie blachy, odtworzenie napisów na mieczach, oczyszczenie płaskorzeźby i tablic pamiątkowych wraz z wymianą elementów mocujących na materiał odporny na korozję, wymianę utwardzenia wokół pomnika, wymianę i zabezpieczenie antykorozyjne masztów. Oprócz tego wykonane zostanie oświetlenie pomnika. Mają zostać zamontowane lampy gruntowe z naświetlaczami iluminacyjnymi.

Oferty można składać do 20 września. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na wykonie prac licząc od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Basseth
Basseth
8 miesięcy temu

Pomnik oświetlony będzie, ale na doświetlenie niebezpiecznych przejść dla pieszych kasy brak…..