Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejna zmiana w sercu Bydgoszczy. Budynki przy Pomorskiej mają zyskać nowy wygląd i funkcję [WIZUALIZACJE]

Dodano: 21.05.2022 | 16:51

Na zdjęciu: Tak obecnie wyglądają budynki przy Pomorskiej 6-8. Niebawem mają zyskać nowy wygląd i funkcję.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pomorska 6 to nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Bydgoszczy. El-Kajo, lokalna spółka znana z produkcji wyrobów budowlanych i realizacji inwestycji drogowych, zamierza przekształcić swoją siedzibę w kompleks mieszkaniowy. Przedstawiono już wizualizacje adaptacji obiektów należących niegdyś do Telekomunikacji Polskiej.

Charakterystyczne budynki na samym początku ulicy Pomorskiej, nieopodal skrzyżowania z Dworcową i Gdańską, były niegdyś jedną z siedzib Telekomunikacji Polskiej. Teraz biura mają przekształcić się w mieszkania: spółka El-Kajo – jeden z ważniejszych graczy na bydgoskim rynku budowlanym – złożył wniosek o pozwolenie na przebudowę i rozbudowę obiektów przy Pomorskiej 6-8 na mieszkania. Procedury w urzędzie miasta wciąż trwają, ale inwestor zapewnia, że jeszcze w II kwartale chce ruszyć z adaptacją modernistycznych biurowców. Wiemy również, jak Pomorska 6 ma wyglądać po metamorfozie.

Pomorska 6 – szczegóły inwestycji

Główną ideą naszego projektu było stworzenie eleganckiej, jednak minimalistycznej nieruchomości, wpisującej się w krajobraz i zabudowania ulicy Pomorskiej, łączącej historię z nowoczesną technologią – czytamy na stronie projektu Pomorska 6. Autorami przebudowy budynku są bydgoscy architekci z pracowni AAYE. – Fundamenty budynku częściowo stanowią dawny budynek telekomunikacji, który zostanie poddany pełnej rewitalizacji i zyska nowe funkcje mieszkalne. Wspólnie stworzyliśmy bryłę o zróżnicowanym kształcie, podzieloną na cztery segmenty – odmienne wizualnie, jednak zgodne charakterem – ponadczasowa architektura w minimalistycznym stylu – przekonuje inwestor. Elewacja ma wpisać się w śródmiejskie, kamieniczne otoczenie – częściowo zaplanowano okładziny klinkierowe i ceramiczne.


ZOBACZ TAKŻE: Tak wyglądała kiedyś Wyspa św. Barbary. Teraz jest plan jej rewitalizacji [STARE POCZTÓWKI]


W budynkach mają powstać mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o maksymalnej powierzchni 88 mkw. Największe apartamenty mają powstać na ostatnim, dobudowanym piętrze. Większość lokali ma posiadać balkony lub tarasy. Poza wysokim standardem wykończenia, inwestor kusi klientów atutem lokalizacji w samym sercu Bydgoszczy. Na stronie pośrednika nieruchomości Mertis oferującego mieszkania na Pomorskiej 6 czytamy również, że pomieszczenia mają mieć cztery metry wysokości, a „dodatkową wartością i niebanalną ciekawostką wartą uwagi w niepewnych czasach” jest fakt, że w piwnicach inwestycji zlokalizowano schron przeciwatomowy do dyspozycji mieszkańców. W podziemiach mają jednak powstać komórki lokatorskie.

Według El-Kajo, Pomorska 6 ma być oddana do użytku w I kwartale 2024 roku. Wizualizacje adaptacji budynków znajdziecie pod tekstem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andreas
andreas
1 rok temu

Hmm,… tam była centra tel. potężne hale, wysokie na 4m, wielkie okna do mycia. Wielka kubatura do ogrzania Kto będzie chciał tam mieszkać?

Lidia
Lidia
1 rok temu

Wizualizacja…hmmmm.., wycięto wszystkie drzewa w których znajdowały się gniazda ptaków, ale posadzono kilka drzewek nie wyjmując ich z donic w odległości kilkudziesięciu cm w dodatku krzywo….BETONOZA