Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Pomorzanin Serock

Dodano: 05.08.2022 | 12:35

Na zdjęciu: Pomorzanin Serock wygrał z Polonią Bydgoszcz walkę o awans do IV ligi.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pomorzanin Serock wraca do IV ligi po 15 latach. Kadra nie zmieniła się dużo w porównaniu do zestawienia, którym klub dysponował w okręgówce.

Sezon 2006/2007 to ostatni raz, kiedy zawodnicy z Serocka występowali w IV lidze, wówczas rzeczywiście będącej czwartym poziomem rozgrywkowym. W rundzie jesiennej w składzie tamtej drużyny można było znaleźć m.in. 20-letniego zdolnego napastnika, który już dwa lata później zadebiutował w Ekstraklasie i znaleźć się w orbicie zainteresowań Leo Benhakkera.

Dzisiaj Marcina Krzywickiego w Serocku już oczywiście nie ma, ale w ostatnich latach klub stabilnie rozwijał się i w końcu dopiął swego, awansując do IV ligi. W walce o drugie miejsce w tabeli Pomorzanin pokonał Polonię Bydgoszcz, której przez długi czas dawano chyba nieco większe szanse na awans.


ZOBACZ: SKŁADY WSZYSTKICH DRUŻYN IV LIGI


Latem w drużynie doszło do zmiany trenera. Remigiusza Kusia, który ostatecznie trafił do Sportisu Łochowo, zastąpił Tomasz Rogóż. – Nastroje są pozytywne. Trzeba się do każdego meczu dobrze przygotować i walczyć o trzy punkty. Czas pokaże, co przyniesie runda. Wiadomo, że chcemy się utrzymać i być jak najwyżej w tabeli – mówi szkoleniowiec. – Z okresu przygotowawczego jesteśmy zadowoleni. Z tym budżetem, jakim dysponujemy, dokonaliśmy kilku korekt i byliśmy w stanie się wzmocnić, jeśli chodzi o młodzieżowców.

Siłą Pomorzanina na pewno będzie bramkarz. Łukasz Zapała nadal pewnie mógłby znaleźć zatrudnienie w klubach z czołówki tabeli IV ligi, więc jego doświadczenie bardzo przyda się Pomorzaninowi.

IV liga 2022/2023: Pomorzanin SerockPomorzanin Serock
Bramkarze: Bartosz Fusiek, Fabian Hiller, Łukasz Zapała
Obrońcy: Jakub Andrykowski, Krzysztof Bogdziński, Mateusz Kordyla, Michał Kozłowski, Mateusz Laskowski, Artur Polasik
Pomocnicy: Kamil Bagniewski, Oskar Durko, Bartosz Filipski, Arkadiusz Górski, Szymon Graczyk, Mykyta Khadzhynov, Kamil Komada, Krzysztof Majewski, Radosław Mik, Mikołaj Porożyński, Kacper Wachowski, Maksymilian Wołczek, Aleksander Zieliński, Patryk Zieliński
Napastnicy: Damian Adamski, Antoni Chylewski, Bartłomiej Świątek

Trener: Tomasz Rogóż (od lipca 2022)

Przyszli: Krzysztof Majewski, Kacper Wachowski, Maksymilian Wołczek, Aleksander Zieliński, Patryk Zieliński

Ubyli: Mikołaj Kalinowski, Andrii Korol, Mateusz Płóciennik, Jakub Powalisz, Adrian Włosiński

Ostatnich pięć sezonów
2017/2018 – 7. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2018/2019 – 5. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2019/2020 – 8. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2020/2021 – 2. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)
2021/2022 – 2. miejsce (klasa okręgowa gr. 1)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments