Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

IV liga 2022/2023: Pomorzanin Toruń

Dodano: 04.08.2022 | 11:49

Na zdjęciu: Po udanej rundzie wiosennej Pomorzanin Toruń zamierza kontynuować dobrą passę.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Przewrotne są losy Pomorzanina Toruń w ostatnich latach. Zanosi się jednak na to, że w tym sezonie w klubie w końcu zapanuje spokój.

Był awans do III ligi, potem spadek, potem przemeblowanie zespołu i nieudana runda jesienna, aż w końcu kolejne zmiany w kadrze i utrzymanie w rozgrywkach IV ligi. Ostatnie trzy sezony w Pomorzaninie Toruń nie należały do spokojnych.

Latem w drużynie znowu doszło do zmian, ale wydaje się, że na nadchodzące rozgrywki można patrzeć z optymizmem. Trener Jarosław Białek odszedł co prawda do Włocłavii Włocławek, ale Paweł Mądrzejewski dał się poznać z dobrej strony podczas pracy w Victorii Lisewo i Tarpanie Mrocza.

Z drużyną pożegnali się Adrian Wróblewski, Filip Hartwich, Dawid Orlicki, Łukasz Chruścicki i Maciej Jankowski, ale pozyskano między innymi sprawdzonych już w IV lidze Łukasza Cięgoturę, Dawida Szeflera, Adama Reise czy Remigiusza Wojnowskiego.

– Okres przygotowawczy oceniam nieźle. Z Elaną Toruń i Unią Solec przegraliśmy, ale zagraliśmy dobre mecze, a w pozostałych dwóch sparingach wysoko wygraliśmy. Celujemy w miejsce w pierwszej szóstce – mówi trener Mądrzejewski.

IV liga 2022/2023: Pomorzanin ToruńPomorzanin Toruń
Bramkarze: Kamil Bołądź, Dawid Kuchnicki, Paweł Włosiński
Obrońcy: Wiktor Babiński, Hubert Cieślik, Wiktor Kaszyński, Marek Lewandowski, Dawid Brojanowski, Robert Stolarski, Paweł Zaroślak
Pomocnicy: Łukasz Cięgotura, Łukasz Dormowicz, Jakub Karolak, Alan Opoka, Wiktor Pokorowski, Marek Piątkowski, Jakub Sajda, Dawid Szefler, Bartosz Szprenglewski, Joachim Trenk, Robert Wesołowski, Bogusz Wiśniewski,  Remigiusz Wojnowski, Kamil Woroniecki
Napastnicy: Jakub Bollin, Adam Reise

Trener: Paweł Mądrzejewski (od lipca 2022)

Przybyli: Łukasz Cięgotura (Unia Gniewkowo), Dawid Szefler (Notecianka Pakość), Adam Reise (Stal Grudziądz), Remigiusz Wojnowski (Orlęta Aleksandrów Kujawski), Hubert Cieślik (Victoria Lisewo), Paweł Zaroślak (Wisła Płock, ostatnio Świt Staroźreby)

Ubyli: Adrian Wróblewski, Filip Hartwich (obaj Elana), Maciej Jankowski (powrót z wypożyczenia do Lecha Rypin, następnie Constract Lubawa – futsal), Łukasz Chruścicki (Wda Świecie), Dawid Orlicki (Unia Wąbrzeźno), Łukasz Dormowicz (Lech Rypin)

Rejestracja zawodników w klubach z lig regionalnych najczęściej trwa do ostatnich chwil. W związku z tym składy i listy transferów będą aktualizowane również w najbliższych dniach.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments