Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePonura atmosfera na Piwnika-Ponurego. Remont stadionu wstrzymany
stadion piwnika ponurego bydgoszcz
05.11.2018 | 16:05

Ponura atmosfera na Piwnika-Ponurego. Remont stadionu wstrzymany

Na zdjęciu: Na stadionie przy ulicy Piwnika-Ponurego firma DBM Services wykonała jedynie prace rozbiórkowe. Od kilkunastu dni na placu budowy nic się nie dzieje.

Fot. BB

Przebudowa stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego w Fordonie napotyka na trudności. Firma DBM Services nie prowadzi kolejnego etapu prac.

Zapowiadany od kilkunastu miesięcy remont obiektu na osiedlu Bohaterów rozpoczął się 21 września. W jego ramach warszawska firma DBM Services miała wykonać rozbiórkę dotychczasowej bieżni, rzutni i murawy, a następnie położyć nową, naturalną nawierzchnię na płycie boiska i czterotorową, poliuretanową bieżnie.


CZYTAJ WIĘCEJ: Pierwsze prace na Piwnika-Ponurego [ZDJĘCIA]


Po wykonaniu prac rozbiórkowych – miało to miejsce około miesiąc temu – inwestycja stanęła. Warszawskie przedsiębiorstwo do tej pory nie rozpoczęło jej kolejnego etapu. Mieszkańcy Fordonu zaczęli narzekać na brak jakichkolwiek działań i pozostawione po rozbiórkach fuszerki na chodniku wzdłuż stadionu.

Postanowiliśmy zapytać inwestora – czyli Urząd Miasta Bydgoszczy – jak wygląda harmonogram prac i dlaczego są one opóźnione. Rzecznik prezydenta Marta Stachowiak poinformowała, że DBM Services nie wykonuje zadania zgodnie z planem.

Od początku wykonawca realizujący prace na stadionie przy ulicy Piwnika-Ponurego wymaga ciągłego wzywania do realizacji kolejnych etapów zadania. Prowadzimy codzienny monitoring tego co się dzieje na budowie, stwierdzając brak oczekiwanych działań i nienależytą jakość wykonanych prac – przekazała MetropoliaBydgoska.PL Stachowiak.

Jakie działania zamierza podjąć ratusz? – W tej chwili czekamy na reakcję wykonawcy na ostateczne wezwanie do podjęcia i kontynuowania prac. Jeśli nie będzie wymaganej mobilizacji wykonawcy, umożliwiającej realizację zadania w terminie, uruchomimy procedurę rozwiązania zawartej umowy z wykonawcą z jego winy. Umowny termin wykonania zadania wskazany w zawartej umowie to koniec 2018 roku – podaje rzecznik.

CZYTAJ WIĘCEJ O REMONCIE STADIONU NA PIWNIKA-PONUREGO

AKTUALIZACJA: Jak się okazało, to nie pierwsza tego typu związana z firmą DBM Services. Przedsiębiorstwo nie wznowiło prac na obiekcie Sygnału Lublin – wykonawca miał tam wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią. Urząd miasta w Lublinie wypowiedział umowę DBM i poszukuje już innej spółki, która dokończy remont.