Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyPierwsze prace na stadionie przy Piwnika-Ponurego. Wreszcie ruszył remont! [ZDJĘCIA]
21.09.2018 | 21:02

Pierwsze prace na stadionie przy Piwnika-Ponurego. Wreszcie ruszył remont! [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Błażej Bembnista

Z miesięcznym opóźnieniem rozpoczął się oczekiwany remont stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego na osiedlu Bohaterów w Fordonie. Uwieczniliśmy pierwsze prace ziemne.

Przebudowa przestarzałego obiektu sportowego miała rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że wykonawca miał wejść na plac budowy już 13 września – ostatecznie stało się to dziś (21 września). Na razie trwają prace ziemne w obrębie bieżni i rzutni.

Remont stadionu wykona warszawska firma DBM Services. Obejmuje on położenie nowej, poliuretanowej bieżni – okólnej o długości 333,33 metrów i prostej o długości 100 metrów. Obie będą wyposażone w cztery tory. Zmodernizowana zostanie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna – w jednym półkolu powstanie miejsce do trenowania skoków wzwyż, a w drugim rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Inwestycja obejmuje też wymianę murawy na boisku piłkarskim. Nowa, naturalna nawierzchnia będzie wyposażona w system nawadniania. Za bramkami zamontowane będą piłkochwyty. Stadion będzie ogrodzony.

CZYTAJ WIĘCEJ O REMONCIE STADIONU NA PIWNIKA-PONUREGO

Pierwsze prace na stadionie przy Piwnika-Ponurego. Wreszcie ruszył remont! [ZDJĘCIA]

Powiązane treści