Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 10 • L 9
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPoseł Schreiber chce przeprosin od prezydenta Bruskiego. Podyktował tekst
Łukasz Schreiber
25.04.2017 | 09:56

Poseł Schreiber chce przeprosin od prezydenta Bruskiego. Podyktował tekst

Zdaniem Łukasza Schreibera, słowa prezydenta godzą w dobre imię posła.

Na zdjęciu: Łukasz Schreiber na konferencji ws. przedsiębiorców z ul. Fordońskiej.

Fot. ST

Poseł Łukasz Schreiber oczekuje przeprosin od prezydenta Rafała Bruskiego. Zdaniem parlamentarzysty sternik miasta skłamał na jednej z konferencji prasowych.

Poseł nie zgadza się ze słowami, które Rafał Bruski wypowiedział 17 marca podczas konferencji dotyczącej budowy Outlet Center i wywłaszczeń przedsiębiorców z ul. Fordońskiej. Wtedy prezydent, w odpowiedzi na zorganizowane dzień wcześniej spotkanie Prawa i Sprawiedliwości z mediami, skrytykował Schreibera, który jego zdaniem nie angażuje się w sprawy ważne dla miasta. Stwierdził też, że „sukces [Schreibera] to liczenie głosów na Sali Kolumnowej, także tych, którzy tam nie byli i się dopisywali”. Te słowa nie spodobały się posłowi. – Po namowach wielu osób postanowiłem, że nie będę się godził na kłamstwa i insynuacje rzucane w obiegu medialnym, a przynajmniej nie przez prezydenta Bydgoszczy. Dlatego złożyłem pismo, żądając przeprosin – poinformował Schreiber.

CZYTAJ TAKŻE: Brak porozumienia ws. działek na Fordońskiej. „Straciliśmy dwie godziny życia”

Parlamentarzysta chce, aby prezydent odwołał swoje słowa na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, na której wygłosi przygotowane przez Schreibera oświadczenie. Ma przeprosić posła, a także wszystkie osoby, które mogły poczyć się urażone. „Wyrażam ubolewanie, że użyte przez mnie sformułowanie mogły być odebrane jako zarzut bezprawnego wpływania przez Pana Posła na wynik głosowania, co godzi w jego dobre imię i naraża na utratę zaufania, niezbędnego przy wykonywaniu mandatu posła na Sejm RP” – ma powiedzieć Bruski.

Schreiber dał prezydentowi czas do końca maja, a jeśli Bruski nie przeprosi, sprawa ma trafić do sądu. I tak się pewnie stanie. Oczekiwania Schreibera już skomentował na twitterze doradca prezydenta Bruskiego, Michał Sztybel. – Nieudolna próba przykrycia swoich problemów przez Pana Posła. Sumienia nie przykryje – napisał Sztybel.


Powiązane treści