Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPraca fizyczna jako sposób na uregulowanie zadłużeń
20.04.2016 | 01:50

Praca fizyczna jako sposób na uregulowanie zadłużeń

Z takiego rozwiązania mogą skorzystać inowrocławianie będący w trudnej sytuacji materialnej.

Na zdjęciu: Prace porządkowe to zajęcie, dzięki któremu można odpracować swój dług.

Fot. wolny dostęp

Trudna sytuacja materialna może być przyczyną nieregularnego opłacania czynszu. Miasto pragnie pomóc takim osobom. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza podpisał zarządzenie umożliwiające uregulowanie długu poprzez pracę w miejskiej jednostce.

Oferta skierowana jest do właścicieli mieszkań komunalnych mających zadłużenie z tytułu używania tych lokali za okres powyżej trzech miesięcy, a zarazem będących w trudnej sytuacji materialnej. Osoby pragnące skorzystać z tej możliwości muszą złożyć wniosek do Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta Inowrocławia. Niezbędne jest również szczegółowe udokumentowanie trudnej sytuacji materialnej oraz wypełnienie formularza będącego wyjaśnieniem o stanie majątkowym.

Inowrocławianie będą mogli spłacić dług pracując w jednym z podanych miejsc: Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Zakładzie Robót Publicznych, Zespole Szkół Integracyjnych, Zakładzie Zieleni Miejskiej, Ośrodku Sportu i Rekreacji, w szkołach podstawowych lub w gimnazjach. Będą oni wykonywać prace porządkowe, drobne prace remontowej lub prace administracyjne. Stawka za godzinę ich pracy wyniesie 8,06 zł. Kwota ta wynika z przeliczenia minimalnego wynagrodzenia na 168 godzin.

Nie jest to pierwszy raz, gdy można skorzystać z takiej pomocy. Projekt realizowany jest od 2012 roku, a obecnie dług odpracowują 73 osoby z 65 lokali mieszkalnych. Z takiej możliwości łącznie skorzystało już ok. 350 mieszkańców Inowrocławia. W ten sposób liczba zadłużenia z tytułu opłat czynszowych zmniejszyła się już o ponad 920 tysięcy złotych.

Odpracowywanie zadłużenia czynszowego nie jest alternatywą do płacenia czynszu. Wykonywanie wyżej wymienionych prac nie zwalnia z obowiązku opłacania bieżących należności z tytułu zajmowanego lokalu.

Podobny projekt realizowany jest w Bydgoszczy. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ


Powiązane treści