Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 8 • L 6
13C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
17C
Wt
16C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPraca szuka człowieka. Bydgoszcz miastem przyjaznym dla biznesu i pracowników
Budowa_Rynek_Pracy-Mieszkania-Praca-Widok-Bydgoszcz z góry_SG (4)
27.06.2019 | 12:31

Praca szuka człowieka. Bydgoszcz miastem przyjaznym dla biznesu i pracowników

W Bydgoszczy tworzy się coraz więcej miejsc pracy, jednakże brakuje pracowników.

Na zdjęciu:

Fot. SG

Bydgoszcz nieustannie się zmienia. Powstaje coraz więcej nowych budynków, a miejsca zaniedbane są odnawiane i rewitalizowane. Niektórym mogą nie podobać się ciągłe przebudowy i remonty, jednakże jest to posunięcie, które trzeba wykonać w celu rozwoju miasta.

Pojawiają się nowe firmy i zakłady, co prowadzi do zapotrzebowania pracowniczego. Niestety w naszym województwie ludzi ubywa, co jest spowodowane niewątpliwie przez niż demograficzny, ale także przez migracje lokalnych mieszkańców do większych i bogatszych miast, takich jak Gdańsk, Poznań czy Warszawa. Według danych Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, w 2018 roku powstało aż 20,4% nowych miejsc pracy, niż miało to miejsce w roku 2017. W ubiegłym roku utworzono 31,2 tys. miejsc pracy w porównaniu do 25,9 tys. nowych miejsc wykreowanych w roku 2017. Wskazywać to może, ze nasze województwo bardzo szybko się rozwija i potrzebuje coraz większej liczby pracowników, albowiem wolnych miejsc pracy w 2018 roku było aż 1,8 tys.

Przez ostatni rok umocniła się grupa pracowników-specjalistów oraz robotników przemysłowych i rzemieślników. Ich udział wynosił razem 38,6% z całości wszystkich osób pracujących (odpowiednio 19,6% oraz 19% udziału). Najmniej liczną grupę stanowili natomiast rolnicy, ogrodnicy, leśnicy oraz rybacy – około 1%. [Źródło: Urząd statystyczny w Bydgoszczy].

Pod względem biznesu Bydgoszcz również nie wypada źle. A nawet całkiem dobrze. Według raportu zestawiającego miasta Środkowo-Wschodniej Europy, Emerging Europe Business-Friendly City Perception Survey, Bydgoszcz zajęła 9. pozycje w rankingu potencjału ekonomicznym, natomiast w rankingu miast z najlepszym klimatem biznesowym – miejsce 2. Mimo niżu demograficznego biznesy nad Brdą powstają, a samo miasto staję się coraz atrakcyjniejsze na arenie biznesowej. Mamy nadzieję, że bańka rozwoju w Bydgoszczy nie pęknie i stanie się silnym gospodarczo miastem z stabilnym rynkiem pracy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści