Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrace na Kolbego nie zakończą się przed wakacjami. ZDMiKP: Mobilizujemy wykonawcę do przyspieszenia robót
28.05.2021 | 10:31

Prace na Kolbego nie zakończą się przed wakacjami. ZDMiKP: Mobilizujemy wykonawcę do przyspieszenia robót

Na zdjęciu: Prace na Kolbego na pewno nie zakończą się przed wakacjami.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej analizuje wniosek spółki Kobylarnia o przedłużenie terminu zakończenia budowy buspasa przy ulicy Kolbego. Drogowcy podają jednak, że wykonawca inwestycji chce zakończyć ją we wrześniu. – Mobilizujemy jednak wykonawcę do zwiększenia zakresu prac i przyspieszenia prowadzonych robót – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Przypomnijmy: Budowa 800-metrowego pasa dla autobusów na odcinku od ulicy Kormoranów do Grunwaldzkiej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Przedłużające się prace wywołują kolejne, często niezapowiedziane zmiany w organizacji ruchu. W ubiegłym tygodniu zamknięto ulicę Dolną Waleniową oraz zmieniono lokalizację przystanku Kolbego/Kogucia.

Zobacz również:

Osowa Góra ma dość budowy buspasa

Osowogórzanie nie wiedzieli o zmianach i dowiadywali się o nich od innych kierowców bądź pasażerów komunikacji miejskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych. W głosy niezadowolenia wsłuchała się Rada Osiedla Osowa Góra. W poniedziałek, 24 maja jej przewodniczący Radosław Ginther zwrócił się do prezydenta Rafała Bruskiego o „natychmiastowe zakończenie przebudowy Kolbego, która trwa już nie tygodnie czy miesiące, a lata”. – Zastanawiającym jest fakt, jak można budować buspas o długości około 1 kilometra tak długi czas – podkreśla przewodniczący.

ZDMiKP przyznaje, że Kobylarnia złożyła wniosek o przedłużenie terminu, ale nie do 31 grudnia, a do 30 września. – Rozpatrujemy przedłożony wniosek. Mobilizujemy jednak wykonawcę do zwiększenia zakresu prac i przyspieszenia prowadzonych robót – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców. I dodaje, że firma budowlana uzasadnia swoją prośbę sytuacją pandemiczną, nieprzewidzianymi elementami podziemnymi oraz przedłużającymi się robotami realizowanymi przez MWiK. Przypominjmy: Równocześnie z realizacją buspasa prowadzono też budowę zbiornika retencyjnego na odcinku od ulicy Kormoranów do Koguciej.

Okoński przyznaje, że roboty na Kolbego „są trudne do wykonania, gdyż są prowadzone pod ruchem, który na tym odcinku jest dość spory”. – Obecnie trwają prace kanalizacyjne, telekomunikacyjne, brukarskie przy budowie chodników i parkingów od strony sklepów oraz roboty rozbiórkowe. Wiele prac wymaga tzw. przerw technologicznych, co wstrzymuje na ok. tydzień dalsze roboty na niektórych odcinkach – informuje rzecznik.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
3 miesięcy temu

Od ponad roku na Kolbego nic się nie dzieje! Ta cała budowa buspasa to śmiech na sali.

Marek
Marek
3 miesięcy temu

Te cale zamieszanie w terminach to jedna ściema ja bym wykonawcy po termini nie zapłacił za jego nieudolność bo i zaplatę mozna zwalic na pandemię lepiej niech się za organizację prac zabiorą a pprzyslowie mówi czy się stoi czy się leży….

wer
wer
3 miesięcy temu

Roboty są trudne…tak, koze lepiej niech sprowadza ze 100chłopa z innych budów i zrobią to w jeden dwa dni…

Powiązane treści