Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacja w regioniePrace remontowe na drodze krajowej. Będą zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA, MAPY]
06.09.2023 | 06:00

Prace remontowe na drodze krajowej. Będą zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA, MAPY]

Zdjęcia: GDDKiA Bydgoszcz / materiały prasowe

Szykują się duże zmiany w organizacji ruchu w obrębie remontowanego odcinka drogi krajowej 91 Terespol – Stolno. – Roboty prowadzone są pod ruchem, dlatego konieczne jest wprowadzanie tymczasowych zmian w organizacji ruchu – mówią drogowcy.

Informację o bieżącym stanie prac podał regionalny oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy przypominają, że prace nie obejmują mostu na Wiśle. – Inwestycja ma na celu wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, wykonanie dodatkowego pasa ruchu oraz ciągów pieszych i rowerowych – przekazuje GDDKiA.

Roboty, które wykonuje konsorcjum Kobylarnia – Mirbud, prowadzone są od skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu (to tam trzy lata temu zakończyła się budowa estakady w Przechowie), a zakończą w okolicy skrzyżowania dróg: krajowej 91 z wojewódzką 550. – Do tej pory wykonano ponad jedną trzecią prac – relacjonują drogowcy i przypominają, że wykonawca ma czas do końca roku na zrealizowanie zadania, a to jest bogate: obejmuje ono przebudowę skrzyżowań, wykonanie skrzyżowania typu małe rondo, poszerzenie i wzmocnienie drogi krajowej oraz wykonanie ciągów pieszych i rowerowych. Pojawi się też dodatkowy pas ruchu do wyprzedzania (2+1).

W związku z prowadzonymi pracami, drogowcy poinformowali także o zmianach w organizacji ruchu, a te zostaną wprowadzone już w najbliższy czwartek i piątek (7/8 września). Co się zmieni? Na odcinku od km 141+100 do 142+700, w okolicach skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na dwóch odcinkach. Na obszarze samego skrzyżowania DK91 zostanie zawężona, następnie okolicy przepustu znajdującego się tuż obok na krótkim odcinku drogi – wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Dalej poruszać się będziemy po nowo wybudowanej części aż do kolejnego odc. z ruchem wahadłowym.

Kolejna zmiana to odcinek do skrzyżowania z DW245 w Głogówku Królewskim. Tutaj ruch pojazdów będzie odbywać się po dwóch pasach, a w tym miejscu wydzielony jest trzeci z nowo wybudowanych pasów, przy czym kierowcy muszą liczyć się z tym, że wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Prace remontowe na drodze krajowej. Będą zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA, MAPY]

Mapa ze zmianą w organizacji ruchu wokół remontowanego odcinka drogi krajowej 91 (źródło: regionalny oddział GDDKiA)

Na dotychczasowych zasadach odbywać się będzie ruch za skrzyżowaniem w Głogówku i przez most na Wiśle, zaś od mostu do skrzyżowania z ul. Łunawską, drogowcy prowadzą prace na poboczach i w bezpośrednim otoczeniu drogi, stąd wprowadzenie ograniczenia prędkości do 60 km/h. Od skrzyżowania z ul. Łunawską do skrzyżowania z ul. Szosa Grudziądzka ruch odbywać się będzie po dwóch pasach, lecz kontynuowane prace na jezdni (w tym wysp dzielących) wymuszają ograniczenie prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności, zaś od skrzyżowania z Szosą Grudziądzką do skrzyżowania z drogą wojewódzką 550 (przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia) wprowadzone zostaną ograniczenia w postaci prowadzenia ruchu wahadłowo. Pozwoli to otworzyć dla ruchu samo skrzyżowanie z ul. Szosa Grudziądzka oraz przyspieszyć postęp prac w tym rejonie.

Prace remontowe na drodze krajowej. Będą zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA, MAPY]

Wszystkie wprowadzone ograniczenia w formie ruchu wahadłowego będą sterowane za dnia przez pracowników wykonawcy, zaś w nocy za pomocą sygnalizacji świetlnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments