Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prace w Brdyujściu. Trwają przygotowania do nadchodzących zawodów

Dodano: 14.07.2022 | 10:24

Na zdjęciu: Prace w Brdyujściu.

Fot. SG

Rozpoczynają się prace w Brdyujściu w celu przygotowania Toru Regatowego do nadchodzących imprez sportowych. Koszt inwestycji to ponad milion złotych.

Bydgoskie Centrum Sportu przygotowuje Tor Regatowy w Brdyujściu do zbliżających się dwóch międzynarodowych wydarzeń w sierpniu i we wrześniu. Pierwszym z nich są Mistrzostwa Świata Masters, które odbędą się w dniach 12-14 sierpnia, a drugim są Akademickie Mistrzostwa Świata w dniach 16-18 września. Tor musi zostać dostosowany do wymogów Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego i Międzynarodowej Federacji Kajakowej.

Odnowione zostało już nabrzeże i główna płyta toru. Położono także światłowód o długości 2,5 km wzdłuż całego toru. Zamontowano też nowy system nagłośnieniowy. Jako następne będą wykonywane okucia i łączenia, a także zamontowane stalowe liny na torze. Wszystkie prace mają potrwać do początku przyszłego roku.

Jest to jedna z najważniejszych inwestycji, której wartość przekracza 650 tys. zł. Dokładny koszt wszystkich prac wynosi 1 023 611,76 zł. Projekt jest finansowany z budżetu Bydgoskiego Centrum Sportu.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments