Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePracowity weekend strażaków. Kolizje na DK10 i A1 oraz wybuch gazu [ZDJĘCIA]
18.06.2023 | 10:47

Pracowity weekend strażaków. Kolizje na DK10 i A1 oraz wybuch gazu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Marcin Matwiejczuk/Jerzy Jastrzębski - KM PSP Toruń

Trwający weekend w regionie nie obywa się bez interwencji strażaków. W ostatnich godzinach musieli oni interweniować na najważniejszych drogach naszego województwa, a także walczyli ze skutkami wybuchu gazu.

W sobotnie (17.06) południe na S5 w Kołaczkowie koło Szubina, na jezdni w stronę Bydgoszczy doszło do zderzenia czterech aut – dwie osoby zostały poszkodowane. Nie obyło się bez sporych utrudnień w ruchu – kierowcy byli kierowani na starą „piątkę”.

W sobotnie popołudnie doszło do groźnego zdarzenia w Złotnikach Kujawskich (powiat inowrocławski) – w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu gazu ulatniającego się z butli. Jak relacjonuje OSP Nowa Wieś Wielka, w wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitali. W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej, trzy naziemne zepsoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także policja.

Po godzinie 17:00 miała natomiast miejsce groźnie wyglądająca kolizja na DK10 Bydgoszcz – Toruń. Na 294 kilometrze drogi, w okolicach Wielkiej Nieszawki kierujący fordem fiesta zderzył się z busem. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania na miejscu prowadziły cztery zastępy straży pożarnej z JRG nr 2 i JRG nr 1 w Toruniu.

W niedzielę (18.06) nad ranem (3:55) na odcinku autostrady A1 Toruń – Gdańsk – 127,8 km, pas w kierunku Łodzi – kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu działały 2 zastępy PSP z JRG w Chełmży.

NIE PRZEGAP: Nowa atrakcja w Myślęcinku. W Wakeparku powstała letnia Strefa Envio

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments