Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa atrakcja w Myślęcinku. W Wakeparku powstała letnia Strefa Envio

Dodano: 17.06.2023 | 09:24

Na zdjęciu: Strefa Envio to nowa atrakcja Myślęcinka. Znajdziecie ją w Wakeparku.

Fot. mat. prasowe

W największym miejskim parku w Polsce – Myślęcinku – powstała Strefa Envio. Mieści się ona w kultowym już zakątku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – Wakepark Bydgoszcz. Envio Group wspólnie z Wakeparkiem zrealizowali nowy projekt, tym razem otwierając się dla mieszkańców Bydgoszczy. W Strefie przez całe wakacje będą odbywać się koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

Envio Group współpracuje z Wakeparkiem już od wielu lat, ale po raz pierwszy na tak dużą skalę. Strefa Envio to trzy nowocześnie zaprojektowane kontenery morskie, w których w ciągu dnia można odpocząć nad brzegiem pobliskiego stawu. Wieczorem Strefa zamienia się w miejsce koncertów i spotkań mieszkańców. Strefa jest otwarta dla odwiedzających, mogą tu odpocząć od słońca oraz zrelaksować się na leżakach plażowych.

Największy miejski park wzbogacił się o nową przestrzeń. Od kilku tygodni odwiedzający i spacerujący po Myślęcinku mogą nie tylko cieszyć się deptakami wśród drzew, ale także usiąść w klimatycznej Strefie Envio nad brzegiem jeziora. To miejsce powstało z sentymentu do Wakeparku – nasza firma obchodzi tutaj swoje urodziny, bawimy się tutaj wspólnie z dziećmi oraz organizujemy wyjścia integracyjne. Mam nadzieje, że Wakepark w nowej odsłonie przypadnie mieszkańcom do gustu. To prezent dla nich – mówi Karol Cygan, prezes spółki Envio.


CZYTAJ TAKŻE: Envio Group świętuje 10-lecie. „Będzie o nas w tym roku głośno!”


Strefa Envio jest już widoczna z pobliskiego deptaka za sprawą neonu w plażowym klimacie. W środku znajdują się wygodne leżaki i meble, na których można zrobić sobie przerwę podczas rowerowych lub pieszych wycieczek. Na ścianach umieszczono logotypy, które kojarzą się z firmą. W wakacje w tym miejscu odbywać będą się kameralne występy promujące lokalnych artystów. Jako pierwszy na początku czerwca odbył się Festiwal Letni, w którym wystąpiła m.in. Ania Hnatowicz.

Strefa Envio w Myślęcinku. Wakepark będzie tętnić życiem przez całe wakacje

Wakepark Bydgoszcz to przede wszystkim miejscówka wakeboardowa i plaża z dwoma boiskami do siatkówki, ale nie tylko. Od kilku lat odbywają się tutaj wydarzenia kulturalne i sportowe. Na letniej scenie wystąpili w ciągu kilku lat tacy artyści jak Mata, Organek, Pro8l3m, Bass Astral x Igo, Bedoes, Kizo, Vito Bambino, Paluch czy OSTR. Od pięciu lat na plaży organizowane są zawody crossfitowe Envio Beach City Games, które stały się największym i najmocniej obsadzonym eventem w Polsce.

O tegorocznych planach mówi Maciej Śmiglewski, właściciel Wakeparku. – Jak co roku przygotowaliśmy dla bydgoszczan wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. Na naszych scenach zagrają zarówno artyści znani w całej Polsce, jak i ci, którzy występują dla mniej licznej publiczności. Szczególnie dla tych drugich nowa przestrzeń – Strefa Envio – jest idealnym miejscem, w którym możemy zorganizować bardziej kameralny koncert – podkreśla.

W tym roku Wakepark zaprasza fanów sportu na kolejną odsłonę największych zawodów w cross treningu w Polsce – 5. edycję Envio Beach City Games, a także na turnieje siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn. – Dodatkowo po raz pierwszy organizujemy Bydgoski Piknik Sportowy, podczas którego bydgoska społeczność sportowa będzie rywalizowała w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Wszystkie środki z wpisowego zostaną przeznaczone na sprzęt sportowy dla dzieci potrzebujących – wyjaśnia Śmiglewski.

CZYTAJ TAKŻE: Myślęcinek – historia, atrakcje, dojazd

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
11 miesięcy temu

Mam jedno pytanie. Czy do Wakeparku jest w końcu doprowadzona woda i kanalizacja? Czy nadal pozostaje tylko śmierdzący Toitoi i umycie rąk w stawie ?