Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Premiera komedii teatralnej “Fanatyk”. Wygraj bilety na spektakl [KONKURS]

Dodano: 05.10.2022 | 14:28

Na zdjęciu: W ten weekend odbędzie się premiera komedii teatralnej na podstawie internetowej pasty.

Fot. Mat. prasowe

W ten weekend odbędzie się premiera spektaklu komediowego “Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową”. Pomysł na spektakl wziął się od popularnej internetowej pasty o fanatyku wędkarstwa.

Legendarna pasta o fanatyku wędkarstwa powraca w 2022 roku w formie spektaklu komediowego. W roli ekscentrycznej głowy rodziny Gałeckich ponownie Piotr Cyrwus!

W upalną czerwcową niedzielę Andrzej Gałecki przygotowuje się do obejrzenia transmisji telewizyjnej z Mistrzostw Świata w Łowieniu Metodą Gruntową. Z wielu powodów ten dzień okaże się przełomowy dla wszystkich domowników. W tle tragikomicznych wydarzeń rodzinnych będziemy śledzić konfrontacje polskiej reprezentacji wędkarskiej w Kazachstanie, mierzyć się z konfliktem pokoleniowym i problemem zapaści miast powiatowych.

Seria historii o fanatycznym wędkarzu miała swój początek w 2012 roku. Na fali popularności past, czyli krótkich opowiadań publikowanych w internecie, Malcolm XD opublikował tekst zatytułowany „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa”. Na przestrzeni lat historia Andrzeja Gałeckiego i jego rodziny stała się najpopularniejszą pastą w polskim internecie. W 2017 roku opowiadanie doczekało się krótkometrażowej adaptacji na Showmaxie, w której po raz pierwszy w wędkarza wcielił się Piotr Cyrwus.

Komedia teatralna „Fanatyk: Mistrzostwa Świata w Łowieniu Metodą Gruntową” to nowa odsłona bohaterów, znanych dotąd głównie w przestrzeni internetowej. Na scenie zobaczymy komiczne starcia tytułowego fanatyka z resztą rodziny – żoną, synami i Justyną, czyli przyszłą synową.

 

Scenariusz i reżyseria: Michał Tylka
Scenografia: Eliza Gałka
Kostiumy: Kata Haratym-Janik
Muzyka: Kamil Tuszyński
Inspicjent: Magdalena Gródek
Partner spektaklu: OLX
Czas trwania: około 100 minut

Obsada:
Piotr Cyrwus jako Andrzej Gałecki
Maja Barełkowska jako Wioletta Gałecka
Mikołaj Kubacki jako Jakub Gałecki
Łukasz Szczepanowski jako Patryk Gałecki
Zofia Bohosiewicz / Kamila Janik jako Justyna

Spektakl odbędzie się 8 października 2022 roku o godz. 17:00 i godz. 20:00 w Kinoteatrze Adria przy ul. Toruńskiej 30 w Bydgoszczy. Żeby wygrać podwójną wejściówkę na wieczorny występ, wystarczy wysłać maila pod adres konkurs@metropoliabydgoska.pl. Wiadomość należy zatytułować “Konkurs bilety”, a w treści wiadomości powinno się znaleźć imię i nazwisko osoby chcącej wziąć udział oraz odpowiedź na pytanie konkursowe: Co sądzisz o tworzeniu teatralnych spektakli na podstawie internetowych past?

Do konkursu można się zgłaszać do 7 października 2022 roku do godz. 12:00. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych odpowiedzi. Zwycięzcy zostaną powiadomieni w wiadomości zwrotnej, w której otrzymają również bilety w formie PDF.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments