Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 7 • L 6
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPremiera książki na stulecie Bydgoszczy. Nowe fakty i historyczne zdjęcia ujrzały światło dzienne
22.01.2020 | 21:09

Premiera książki na stulecie Bydgoszczy. Nowe fakty i historyczne zdjęcia ujrzały światło dzienne

Na zdjęciu: We wtorek odbyła się prezentacja książki Krzysztofa Drozdowskiego.

Fot. MK

Autor książek historycznych związanych z regionem Krzysztof Drozdowski zaprezentował swoją najnowszą publikację pt. „Zrzucić kajdany! Powrót Bydgoszczy do Macierzy”. Premiera odbyła się w kinie Pomorzanin.

Na początku wtorkowego spotkania głos zabrał menadżer Pomorzanina Michał Orzechowski. Streścił historię kina i opowiedział o tym, jak ważne jest to miejsce dla losów Bydgoszczy. Zapewnił też, że w kolejnych miesiącach będziemy obserwowali dalszy rozwój reaktywowanej placówki.

Później głos zabrał autor książki. Krzysztof Drozdowski podkreślał, że pisząc ją, chciał propagować i szerzyć historię regionu, a zarazem promować Bydgoszcz i okolice. Zawarte w książce jest ponad sto ilustracji z I wojny światowej, okresu powstania wielkopolskiego oraz lat 1919 i 1920. Niektóre z nich pierwszy raz ujrzały światło dzienne. Na najnowszą pracę historyka jest duże zapotrzebowanie. – Już dzisiaj został zlecony dodruk książek– mówił autor. Projekt stworzenia publikacji został doceniony przez urząd miasta, który postanowił nagrodzić pracę, przyznając stypendium kulturalne.

Zebrani goście obejrzeli też film pt. „Bydgoskie drogi do Niepodległości” autorstwa Drozdowskiego. Zostały w nim zaprezentowane dzieje Bydgoszczy począwszy od wybuchy Wielkiej Wojny aż po powrót do Polski. Kadry zostały okraszone słowami twórcy materiału. Film wkrótce będzie dostępny w mediach społecznościowych, a książka w ciągu kilku dni pojawi się w księgarniach.

Przypominamy, że Metropolia Bydgoska.pl jest patronem książki. Zachęcamy do zakupu!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści