Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
5C
Sr
6C
Czw
5C
Pt
4C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPremiera książki na stulecie Bydgoszczy. Nowe fakty i historyczne zdjęcia ujrzały światło dzienne
zrzucic kajdany - mk
22.01.2020 | 21:09

Premiera książki na stulecie Bydgoszczy. Nowe fakty i historyczne zdjęcia ujrzały światło dzienne

Na zdjęciu: We wtorek odbyła się prezentacja książki Krzysztofa Drozdowskiego.

Fot. MK

Autor książek historycznych związanych z regionem Krzysztof Drozdowski zaprezentował swoją najnowszą publikację pt. „Zrzucić kajdany! Powrót Bydgoszczy do Macierzy”. Premiera odbyła się w kinie Pomorzanin.

Na początku wtorkowego spotkania głos zabrał menadżer Pomorzanina Michał Orzechowski. Streścił historię kina i opowiedział o tym, jak ważne jest to miejsce dla losów Bydgoszczy. Zapewnił też, że w kolejnych miesiącach będziemy obserwowali dalszy rozwój reaktywowanej placówki.

Później głos zabrał autor książki. Krzysztof Drozdowski podkreślał, że pisząc ją, chciał propagować i szerzyć historię regionu, a zarazem promować Bydgoszcz i okolice. Zawarte w książce jest ponad sto ilustracji z I wojny światowej, okresu powstania wielkopolskiego oraz lat 1919 i 1920. Niektóre z nich pierwszy raz ujrzały światło dzienne. Na najnowszą pracę historyka jest duże zapotrzebowanie. – Już dzisiaj został zlecony dodruk książek– mówił autor. Projekt stworzenia publikacji został doceniony przez urząd miasta, który postanowił nagrodzić pracę, przyznając stypendium kulturalne.

Zebrani goście obejrzeli też film pt. „Bydgoskie drogi do Niepodległości” autorstwa Drozdowskiego. Zostały w nim zaprezentowane dzieje Bydgoszczy począwszy od wybuchy Wielkiej Wojny aż po powrót do Polski. Kadry zostały okraszone słowami twórcy materiału. Film wkrótce będzie dostępny w mediach społecznościowych, a książka w ciągu kilku dni pojawi się w księgarniach.

Przypominamy, że Metropolia Bydgoska.pl jest patronem książki. Zachęcamy do zakupu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści