Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prezes Kanclerz potwierdza. Franciszek Majewski ustalił warunki kontraktu z ABRAMCZYK Polonią

Dodano: 11.02.2024 | 10:15

Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz potwierdził podpisanie umowy z Franciszkiem Majewskim.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Wszystko wskazuje na to, że ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz będzie miała nowego młodzieżowca. Informacje o podpisaniu kontraktu z Franciszkiem Majewskim potwierdził w Radiu Elka prezes klubu Jerzy Kanclerz.

Transfer nie został jeszcze co prawda oficjalnie ogłoszony przez klub, ale wkrótce może się to wydarzyć. – Podpisaliśmy z Franciszkiem Majewskim i jego rodzicami kontrakt, bo ten żużlowiec dopiero w grudniu kończy 18 lat i w takim przypadku jest wymagana zgoda rodziców – powiedział Kanclerz.

Teraz pozostało jeszcze dogadanie transferu z Kolejarzem Rawicz. Klub co prawda wycofał się z rozgrywek, ale należy mu się ekwiwalent za wyszkolenie, który wynosi 240 tysięcy złotych.

– Jestem w kontakcie telefonicznym z panią, która reprezentuje klub z Rawicza i chcielibyśmy tę sprawę załatwić najszybciej jak to się da – mówi Jerzy Kanclerz.

Majewski zamiast Borowiaka

Dojście do porozumienia z Majewskim oznacza, że dobiega końca saga związana z transferem Maksyma Borowiaka. O zawodnika Unii Leszno ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz rywalizowała z INNPRO ROW-em Rybnik, ale cena podyktowana przez macierzysty klub zawodnika była zaporowa. Koszty zaledwie rocznego wypożyczenia i przygotowania młodzieżowca do sezonu wyniosłyby aż 450 tys. zł.

Franciszek Majewski to wychowanek KS Toruń, ale do egzaminu na licencję żużlową przystąpił już w barwach Kolejarza Rawicz. Urodził się w grudniu 2006 roku, więc w rozgrywkach ligowych mógł wystąpić dopiero w minionym sezonie. Pojechał w 11 meczach II ligi i zanotował średnią 1,244.

W przypadku sfinalizowania transferu Majewskiego formację młodzieżową ABRAMCZYK Polonii będzie on tworzył wraz z Franciszkiem Karczewskim, Olivierem Buszkiewiczem i Bartoszem Nowakiem.

XXXV Kryterium Asów. Kolejne dwa nazwiska na liście startowej

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tez kibic
Tez kibic
4 miesięcy temu

„Tyle zysku co w pysku”.
Moim zdaniem i Buszkiewicz, i Nowak są lepsi.

Jacek
Jacek
4 miesięcy temu

Bardzo udany transfer. Można powiedzieć, że ogromna okazja. Polonia kupuje utalentowanego juniora, który objedzie 4 sezony. Buszkiewicz ma 20lat. Nowak również 20 i do tego jeździł sporadycznie i słabo punktował. Żeby się liczyć w rozgrywkach trzeba mieć dobrych juniorów.

Dariusz
Dariusz
4 miesięcy temu

Buszkiewicz był i jest cieniutki. Wzięli go z drugoligowego Poznania, gdzie nie mieścił się w składzie. Nowak w młodzieżowych zawodach jest jeszcze słabszy niż Buszkiewicz i tyle temacie

Tez kibic
Tez kibic
4 miesięcy temu

Obym się mylił. Oby rzeczywiście Majewski okazał się lepszym od B. i N.

Tez kibic
Tez kibic
4 miesięcy temu

Jeśli Majewski „odpali” i skradnie nasze serca, to renegat niech już zostanie w Lublinie na stałe i pławi się w orlenowskich srebrnikach. Nadal nie możemy ci tego wybaczyć, ROZUMIESZ?

Zbigniew
Zbigniew
4 miesięcy temu

Może by tak J K wyjaśnił dlaczego zerwał nagle umowę z Metalkas?