Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prezydent rozlicza się z zapowiedzi inwestycyjnych. „Wierzę, że teraz będzie więcej środków”

Dodano: 24.02.2024 | 11:54

Na zdjęciu: Konferencję prasową zorganizowano przed basenem Astoria.

Fot. ST

Rafał Bruski w miniony weekend potwierdził start w wyborach, a dziś (24 lutego) podsumował to, co udało się zrealizować w ostatnich latach. Towarzyszył mu społecznik z Fordonu Jan Kwiatoń.

Konferencję zorganizowano przed basenem Astoria, czyli przed jedną z inwestycji, które zostały zrealizowane w ostatnich latach.  Obiekt – jeszcze w formie wizualizacji – znalazł się na przygotowanej planszy z „Konkretami Bruskiego”, czyli zapowiedziami, z którymi prezydent szedł do poprzedniej kampanii wyborczej. Obok zamieszczono także rewitalizację Starego Fordonu, przywrócenie Młynów Rothera, remont Teatru Kameralnego, wyłącznie nowe tramwaje (obecnie jest połowa, ale pozostałe są już zamówione – dostarczy je Pesa), nowy most tramwajowy między Toruńską a Fordońską, odnowienie parków na Wzgórzu Wolności i Wzgórzu Dąbrowskiego oraz baseny w Fordonie, na Miedzyniu i osiedlu Leśnym oraz kąpieliska otwarte.

– Ta ostatnia inwestycja, aby nie było tak różowo. Została zrealizowana w części – przyznał Bruski. Nie powstały bowiem basen na Leśnym ani otwarte kąpieliska. – Często to powtarzam i chcę, aby każdy to wiedział. Mamy ludzi, mamy chęci i wolę, ale niestety w ostatnich latach z powodu polityki poprzedniego rządu nie było pieniędzy. Zabrano nam kilkaset milionów złotych – wyjaśniał prezydent. Realizację jego zapowiedzi na kończącą się kadencję przeanalizujemy w najbliższych tygodniach na portalu MetropoliaBydgoska.PL.

Razem z mieszkańcami i Unią Europejską

Bruski przedstawił też trzy sztandarowe założenia na kolejną kadencję. Są to: wspólne z mieszkańcami decydowanie w sprawie miejskich inwestycji, budżet obywatelski oraz wykorzystywanie środków unijnych.

– Wierzę, że po zmianach, które zaszły 15 października, będziemy mieli do dyspozycji więcej środków. Jeszcze nie w tym roku, ponieważ rząd ma wiele problemów po poprzednikach, ale w następnych latach już tak – mówił Bruski. – Wczorajsze informacje o uruchomieniu blisko 600 mld zł z KPO to także olbrzymi potencjał – podkreślał prezydent.

Środki unijne miałaby pomóc między innymi w termomodernizacji wszystkich bydgoskich szkół. Bruski zadeklarował także, że zamierza wzmocnić budżet obywatelski, a wiele wniosków o dofinansowanie jest przygotowanych z wyprzedzeniem, aby ratusz był gotowy w momencie ogłoszenia naborów.

Na następnych konferencjach prezydent ma zaprezentować kolejne zapowiedzi na czwartą kadencję. – Pomysłów jest bardzo dużo, ale potrzymamy je jeszcze w tajemnicy. Będziemy o nich mówić na kolejnych spotkaniach – powiedział.

Co w Fordonie?

Bruski podkreślał także rolę społeczników. Jeden z nich – Jan Kwiatoń – towarzyszył mu podczas konferencji. Przewodniczący rady osiedla Nowy Fordon znalazł się na liście Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy do rady miasta. Kandyduje z numerem 8 w okręgu fordońskim.

– W opinii fordonian, a może i pozostałych bydgoszczan, Fordon jest miejscem marzeń, w którym chciałoby się mieszkać. Chcemy zachować to miejsce takim, jakim ono jest: dbać o zieleń, nie dopuścić do zabetonowania – mówił Kwiatoń, który podkreślił, że narzędziem do realizacji potrzeb lokalnych jest budżet obywatelski, a Bydgoszcz była jednym z niewielu miast, gdzie mimo trudnej sytuacji finansowej środki w nim pozostały na tym samym poziomie.

– W Fordonie w najbliższym czasie mamy nadzieję zrealizować park w centrum, aby ten ogromny obszar uratować przed zabudową. Chcemy też wybudować Park Akademicki. Już w tej chwili zapraszam także na pierwszy bieg, spacer czy przejazd odcinkiem Wielkiej Pętli Fordonu. To taki ring, który jest naszym marzeniem. Jak już go zrealizujemy w całości, to na pewno będzie tam co roku organizować półmaraton fordoński – zapowiedział Kwiatoń.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 miesiąc temu

Będzie kolejna wąskotorowa w Myślęcinku? Pan Rafał Bruski obiecał to w ostatniej kampanii. Co zrobiono przez lata?

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Panie Prezydencie; planem na Pana kolejną kadencję MA (!) być; Polonia w żużlu wraca do Ekstraligi. Mają super sponsora – żadnych tłumaczeń. Drużyny piłkarskie (Zawisza, Chemik, Polonia) biją się skutecznie (!) o awanse najpóźniej do 2025 roku! Astoria jeszcze w tym sezonie wraca do OBL. Mają super sponsora – żadnych tłumaczeń. Koszykarki Basket 25 utrzymują się w OBLK, na przyszły sezon PAN osobiście (!) załatwia jakiegoś super sponsora (np. Oponeo, PESA – zachęcić ich do działania!), a my, kibice, wcale nie żądamy od nich walki o medale. Niech tylko cieszą nasze oczy swoją ofiarną grą z najlepszymi. Siatkarki Pałacu –… Czytaj więcej »

Tez kibic
Tez kibic
1 miesiąc temu

I na to wszystko… zasmażka.
Ale tak bez żartów – jestem za!

Dankan
Dankan
1 miesiąc temu

Dosyc nieudolnych rzadow zegnamy !

Rysio
Rysio
1 miesiąc temu

Tylko pan bruski! Nie ze jestem jego fanem xD ale aktualnie nie ma innego lepszego wyboru 🙂 a więc po wygrana! I to w 1 turze!

Donaldos von Tfusk
Donaldos von Tfusk
1 miesiąc temu

Tak mieszkańcy Bydgoszczu, będziecie wybierać co chcecie do realizacji w waszym mieście, ale nadal odbędzie się to przy pomocy listy którą przygotują wam członkowie naszej partii. Tylko takie konkrety!

Rysio
Rysio
1 miesiąc temu

Mówicie ze nie bruski ? No to kto szrejber? Czy trzecia odnoga? Przestańcie już widziwiac. Chcecie kolejne lata słuchać że nie ma pieniędzy?

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Miasto stagnacji. Kiedy Gdańsk czy Poznań rosną w siłę Bydgoszcz robi się prowincjonalnym miastem. Wyludnienie największe wśród 10 największych miast. I to nie że ludzie pod Bydgoszczą się osiedlają. Oni uciekają zupełnie bo tu brak dobrze płatnej pracy. Sport na poziomie powiatowego miasteczka. Lotnisko bez pieniędzy i wsparcia dla linii lotniczych to zero lotów. W wielu dużych miastach mnóstwo koncertów gwiazd a u nas? Cisza.

ada
ada
1 miesiąc temu

Ważne, że po 14 latach prezydentury obiecał, że jak wszystko „dobrze pójdzie” za trzy lata będzie nocna opieka stomatologiczna w Bydgoszczy. Taki prezydent to prawdziwy opiekun miekszkańców. Kochani myjmy zęby.

myszka
myszka
1 miesiąc temu

Tylko ktos dynamiczny jak radna Czerska Thomas pomoże wyrwać Bydgoszcz z marazmu.

Lokalny
Lokalny
1 miesiąc temu

Betonoza w stylu Starego Rynku i zmarnowana kasa na zieleń w stylu „rewitalizacji Wzgórza Dąbrowskiego”, czy budowy marketu nad kanałem bydgoskim. R.B. nie ma żadnego pomysłu, wizji, by Bydgoszcz zyskiwała na miano miasta, w którym dobrze się żyje. Wypalił się, ale chyba nie ma pomysłu na siebie i ciągnie ten wózek dalej, bo realnych rywali brak.

daro
daro
1 miesiąc temu

najpierw niech pan Bruski rzetelnie rozliczy się z pieniędzy z miejską spółką MZK której jest winien 33 mil tak wynika z raportu NIK bo jak do tej pory unika tematu

piotr BZG
piotr BZG
1 miesiąc temu

B ruski to niech kandyduje na sołtysa mega-polis Rydzykowo-Całbeckowo, bo bardzo zasłużył się swoim polit-sekciarstwem odrzucając przez ostatnich 8 lat i nawet sie nie starając DLA B-SZCZY o kasę, bo od „nieswojego rządu”! Miał Bydgoszcz w d…, podczas gdy Rydzykowo zgarniało miliardy!!! Won z miasta, szkodniku! Za zasługi dla Grajdołu Rydzyka masz urząd ich sołtysa jak w banku! Nowe stadiony, centra kultury etc. to w Grajdole z antybydgoska paranoją, bo tam żadna kasa nie śmierdzi, nawet jeśli nie swoi rządzą! Nie wiesz, B ruski, co znaczy interes miasta, zwłaszcza mając takich sąsiadów, jak B-szcz! Wypaaaaad, dziadu do tych, którzy dorobili… Czytaj więcej »