Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 15 • L 13
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPrezydent spotkał się w ratuszu z żużlowcami. Prezes Kanclerz odbiera telefony m.in. od Protasiewicza
Kamil Brzozowski, Rafał Bruski - SF
19.09.2019 | 23:46

Prezydent spotkał się w ratuszu z żużlowcami. Prezes Kanclerz odbiera telefony m.in. od Protasiewicza

Spotkanie prezydenta z zawodnikami odbyło się w czwartek w ratuszu.

Na zdjęciu: Zawodnicy Polonii (w tym Kamil Brzozowski) odebrali z rąk prezydenta gratulacje za awans do I ligi i pamiątkowe gadżety.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prezydent Rafał Bruski pogratulował żużlowcom Zooleszcz Polonii awansu do Nice I Ligi Żużlowej. W czwartek, spotkał się z nimi w ratuszu.

Delegacja ze strony Polonii była skromna: do ratusza wybrali się prezes i właściciel klubu Jerzy Kanclerz, zawodnicy Kamil Brzozowski, Marcin Jędrzejewski, Tomasz Orwat i Mateusz Jagła oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego zespołu. Jak mówił prezes Kanclerz, zagraniczni zawodnicy byli usprawiedliwieni, bowiem startowali w ligach zagranicznych (Rene Bach ścigał się w czwartek w rodzimej lidze – duńskiej, zaś Josh Grajczonek w lidze angielskiej).

Nie jest tajemnicą, że zespół na sezon 2020 musi zostać wzmocniony. Jednocześnie wiadomo, że klub Nice I Ligi Żużlowej będzie mógł podpisać kontrakty z maksymalnie dziesięcioma seniorami. W przypadku Polonii wiadomo na ten moment, że praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans, chcą pozostać. Dwójka z nich – Słoweniec Matic Ivacic i Niemiec Valentin Grobauer ma ważne kontrakty. Kamil Brzozowski również uzgodnił z Polonią warunki kontraktu na sezon 2020. – Mam nadzieję, że po weekendzie będę mógł przekazać dobrą wiadomość co do Josha Grajczonka – mówił w ratuszu Kanclerz, który informował, że z zawodnikiem będzie rozmawiał w najbliższy weekend, przy okazji turnieju o Grand Prix Wielkiej Brytanii, który odbędzie się na sztucznym torze w Cardiff.

Prezes Kanclerz dziękował także za wsparcie kibicom, którzy – jak podkreślał – nie pozostawili zespołu pomimo tej 28-punktowej porażki w Poznaniu. Podczas niedzielnego meczu na Sportowej 2, na trybunach zasiadło 5,2 tys. widzów. Jednocześnie już zapowiedział, że skład na przyszły sezon zostanie wzmocniony. – W mediach przewijają się różne nazwiska: Piotr Protasiewicz, Adrian Miedziński, David Bellego, Paweł Przedpełski. Ja bym dzisiaj nie chciał o tym głośno mówić – przyznał. – W przypadku awansu do I ligi pomyliłem się o rok, plan ataku na PGE Ekstraligę to 2023 r. – zadeklarował Jerzy Kanclerz.

W przyszłym roku będziemy mieć derby. Toruń zrobił swój krok, my zrobiliśmy swój. Każdy we właściwą stronę

– mówił Rafał Bruski. Prezydent otrzymał z rąk prezesa żużlowej Polonii pamiątkową koszulkę z numerem 9 i napisem Witamy w Nice I Lidze Żużlowej. – Warto było przyjść na stadion – przyznał włodarz Bydgoszczy, a jednocześnie z jego ust padła deklaracja o tym, aby rozpocząć projekt budowy nowej trybuny na sektorze A (pierwszy łuk). Bruski dodał, że po trzecim biegu niedzielnego meczu zaczął wierzyć w to, że zespół zdoła odrobić stratę.

W Polonii podziękują kibicom za wsparcie w sezonie 2019. Podziękowanie będzie okazałe, bo dzień po turnieju o Grand Prix Polski na toruńskiej MotoArenie, na Sportowej 2 odbędą się Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy. Już wiadomo, że zawody rozpoczną się o 14:30, a niebawem ujawniane zostaną nazwiska pierwszych zawodników, którzy pojadą w tym turnieju.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści