Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleProces po zabójstwie w kamienicy w Śródmieściu. Oskarżony zostaje w areszcie
26.02.2021 | 13:56

Proces po zabójstwie w kamienicy w Śródmieściu. Oskarżony zostaje w areszcie

Proces toczy się w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Na zdjęciu: 41-letniemu Arturowi M. za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Archiwum

W bydgoskim Sądzie Okręgowym odbyła się w piątek (26 lutego) kolejna rozprawa w procesie po brutalnym zabójstwie w kamienicy przy Mickiewicza. Dopiero na początku kwietnia odbędą się mowy stron.

Na ławie oskarżonych zasiadł 41-letni Artur M. Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ postawili mu zarzut zabójstwa dozorcy kamienicy przy Mickiewicza – 71-letniego mężczyzny. Oskarżony zarówno podczas prokuratorskiego śledztwa, jak i na pierwszej rozprawie, która odbyła się przed miesiącem, przyznał się do winy, jednak sąd na czas odczytywanych przez mężczyznę wyjaśnień, wyłączył jawność rozprawy. Zarówno oskarżony, jak i ofiara nie znali się.

Podobnie było w piątek, kiedy to na sali sądowej przesłuchani zostali biegli lekarze z psychiatrii i psychologii. Obrońca oskarżonego, adw. Łukasz Kaczanowski zawnioskował o wyłączenie jawności rozprawy na czas zeznań lekarzy, na co zgodziła się zarówno prokurator, jak i sędziowie.

Jak się okazało, sąd zawnioskował od biegłych o opinię uzupełniającą. Jednocześnie zapadła decyzja o przedłużeniu stosowania wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania o kolejne trzy miesiące.

Sąd wyznaczył kolejną rozprawę na 7 kwietnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści