Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 21 • L 19
25C
Sr
25C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
27C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoProkuratura bydgoska zajmie się sprawami wojskowymi. „Ma to znaczenie dla miasta”
Prokuratura Okręgowa Bydgoszcz-Południe_tabliczka otwarcia pionu wojskowego_SF
06.03.2018 | 19:03

Prokuratura bydgoska zajmie się sprawami wojskowymi. „Ma to znaczenie dla miasta”

Dział do spraw wojskowych będzie działał przy prokuraturze Bydgoszcz-Południe.

Na zdjęciu: Pion prokuratury wojskowej ma swoją siedzibę przy ul. Farnej 6.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pion wojskowej prokuratury powrócił do Bydgoszczy. Gród nad Brdą dołączył do grona siedmiu innych miast w kraju, w których istnieją takie placówki.

Do 2013 roku w Bydgoszczy istniała odrębna prokuratura wojskowa. Na mocy decyzji resortu obrony, została wówczas zlikwidowana, a obok jednostki bydgoskiej likwidacji uległy również prokuratury w Elblągu i Zielonej Górze. Po pięcioletniej przerwie, pion wojskowy powraca do prokuratury.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoski Sąd Okręgowy ma nowego prezesa. Prowadził głośną sprawę zabójstwa


Pion działać będzie przy prokuraturze Bydgoszcz-Południe, a swoją siedzibę ma przy ul. Farnej 6. Śledczy będą prowadzić sprawy dotyczące nieprawidłowości i przestępstw popełnianych w armii.

Miasto Bydgoszcz potwierdza swoją pozycję na mapie militarnej naszego kraju. To po Warszawie drugi ważny ośrodek – przyznał zastępca wojewody Józef Ramlau. – Obecność prokuratury zajmującej się sprawami wojskowymi, jest dopełnieniem tego, czego należało oczekiwać. Bardzo się z tego cieszymy, że jest ona odtwarzana w regionie – powiedział. Zadowolenie z tej decyzji wyraził również prezydent Bydgoszczy. – Cieszy powołanie takie instytucji, która została ulokowana w Bydgoszczy, ma to znaczenie dla miasta – mówił Rafał Bruski.

Szefem tej komórki został prokurator mjr Łukasz Kawalec, któremu nominację wręczył Przemysław Funiok – zastępca prokuratora generalnego ds. wojskowych. – Czuję się jako jeden z ojców odtworzenia pionu wojskowego prokuratury w Bydgoszczy – przekazał w krótkiej wypowiedzi prok. Funiok. – Takie instytucje, jak między innymi Agencja Mienia Wojskowego, WZL, Wojskowy Szpital Kliniczny – te wojska wymagały tego, by taka jednostka tutaj się znalazła – dodał.


Powiązane treści