Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prowadził pod wpływem alkoholu. Miał ponad cztery promile

Dodano: 09.06.2023 | 09:35

Na zdjęciu: Mężczyzna prowadził mając ponad cztery promile alkoholu w organizmie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna prowadził mając ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany dzięki reakcji świadków i policjanta po służbie.

We wtorek, 30 maja 2023 roku po godz. 17:00 w powiecie włocławskim policjant z wydziału patrolowo-interwencyjnego wracał ze służby. Po drodze postanowił zatankować swoje auto i wjechał w tym celu na stację paliw. Tam podbiegła do niego kobieta z prośbą o pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy, który przyjechał na stację i niedługo chciał z niej odjechać. Drugi świadek dzwonił w tym czasie na numer alarmowy.

Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił pijanemu kierowcy odjazd ze stacji. Mężczyzna próbował ratować się ucieczką pieszo, ale nie udało mu się to. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze pełniący służbę i zajęli się zatrzymanym.

Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie 41-latka. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments