Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prowadził pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem. Odpowie jednak za więcej wykroczeń

Dodano: 08.02.2023 | 12:38

Na zdjęciu: 20-latek został zatrzymany za liczne wykroczenia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Młody mężczyzna kierował będąc pod wpływem narkotyków oraz z sądowym zakazem prowadzenia. Usłyszał jednak więcej zarzutów za popełnienie kilku innych wykroczeń.

We wtorek, 7 lutego 2023 roku przed godz. 16:00 lipnowska policja zatrzymała do kontroli audi z przyczepą nieposiadającą prawidłowego oświetlenia. Podczas rozmowy 20-letni kierowca wydawał się zdenerwowany. Okazało się, że miał ku temu powody.

Na jaw wyszło, że miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy, natomiast badanie narkotesterem ujawniło, że był on pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali jego auto podejrzewając, że może on być również w posiadaniu narkotyków. Pod tylnym siedzeniem samochodu znajdowało się zawiniątko z białym proszkiem i zielonym suszem. Po badaniu okazało się, że była to amfetamina i marihuana.

Nie był to jednak koniec kłopotów 20-letniego mieszkańca gminy Lipno. Podczas dalszej kontroli wyszło na jaw, że przyczepa nie jest zarejestrowana, nie posiada badań technicznych ani ubezpieczenia i umieszczona na niej tablica rejestracyjna pochodziła z innego pojazdu.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających 20-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie on również za liczne wykroczenia, których się dopuścił.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments